POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 322

7.714.190 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 417.10.2014

Rozgrywki dzieci i młodzieży trwają w najlepsze w minionym tygodniu rozegrano sześć turniejów w Grudziądzu, Rudzie Śląskiej, Jarocinie, Warszawie, Bolesławcu i Sochaczewie, grały wszystkie kategorie wiekowe od mini żaka do juniora.
 
III Młodzieżowy Turniej Rugby 7, Grudziądz 11.10.2014
 
Wyniki juniorów:
Alfa Bydgoszcz - Ciechan Ciechanów 12:7, Szarża 1 - Szarża 2 47:0, Ciechan Ciechanów - Szarża 2 28:0, Ciechan Ciechanów - Szarża 1 7:29, Alfa Bydgoszcz - Szarża 2 27:5, Alfa Bydgoszcz - Szarża 1 7:31.
Klasyfikacja: 1. Szarża Grudziądz 1; 2. Alfa Bydgoszcz; 3. KS Ciechan Rugby; 4. Szarża Grudziądz 2.  
 
Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, Ruda Śląska 11.10.2014
 
Mini żak, wyniki:
Rugby Ruda Śląska I - UKS Lubień 2:1, Rugby Ruda Śląska I - RC Częstochowa 2:1, UKS Lubień - RC Częstochowa 5:1, Juvenia Kraków - Budowlani Łódź 0:5, Juvenia Kraków - Rugby Ruda Śląska II 7:2, Rugby Ruda Śląska II - Budowlani Łódź 2:4.
Finały:
O 5 miejsce: RC Częstochowa - Rugby Ruda Śląska II 3:1
O 3 miejsce: UKS Lubień - Juvenia Kraków 2:3
O 1 miejsce: Rugby Ruda Śląska I - Budowalni Łódź 0:3
Klasyfikacja: 1. KS Budowlani Łódź; 2. Rugby Ruda Śląska I; 3. Juvenia Kraków; 4. UKS Lubień; 5. RC Częstochowa; 6. Rugby Ruda Śląska II.
 
Żak, wyniki:
Budowlani Łódź - Gorce Raba Niżna 3:1 i 4:0; Rugby Ruda Śląska - Gorce Raba Niżna 5:0 i 5:0; Rugby Ruda Śląska - Budowlani Łódź 0:10 i 1:5.
Klasyfikacja: 1. KS Budowlani Łódź; 2. Rugby Ruda Śląska; 3. Gorce Raba Niżna.
 
Młodzik, wyniki:
Budowlani Łódź - RC Częstochowa 66:0 i 29:7; Gorce Raba Niżna - Budowlani Łódź 7:17 i 0:14; Gorce Raba Niżna - RC Częstochowa 42:0 i 54:0.
Klasyfikacja: 1. KS Budowlani Łódź; 2. Gorce Raba Niżna; 3. RC Częstochowa.
 
Turniej Nadziei Olimpijskich oraz Grand Prix Kadetów w Rugby 7, Jarocin 12.10.2014
 
Wśród osób, które zasiadły na trybunach podczas turnieju znalazł się Jan Kozłowski, Prezes Polskiego Związku Rugby. Podczas wręczania medali i pucharów powiedział - Cieszę się bardzo, iż organizowana jest tego rodzaju impreza. Pochodzę z Pomorza, jest to jeden z silniejszych regionów w Polsce, jeżeli chodzi o grę w rugby. Patrząc na dzisiejszy turniej, stwierdzam iż w Wielkopolsce rośnie nam silna konkurencja.
Druga edycja Turnieju Nadziei Olimpijskich została współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Podczas turnieju rozegrano także mecze w ramach II Wielkopolskiej Ligi Rugby Tag, wśród uczestników debiutowała drużyna Owal Leszno.
 
Mini żak, wyniki:
Husaria - Posnania II 6:2, Sparta - Posnania I 6:0, Husaria - Owal 7:5, Sparta - Posnania II 4:1, Husaria - Posnania I 6:2, Owal - Posnania II 5:7, Husaria - Sparta 5:6, Owal - Posnania I 4:5, Sparta - Owal 7:2, Posnania II - Posnania I 3:4. 
Klasyfikacja: 1. Sparta Jarocin; 2. Husaria Kalisz; 3. Posnania Poznań I; 4. Posnania Poznań II; 5. Owal Leszno.
 
Żak, wyniki:
Husaria - SP 1 Poznań 9:2, SP 1 II - Posnania 8:1, Husaria - Posnania 11:0, Sparta - SP 1 5:2, Sparta - Husaria 2:8, SP 1 - SP 1 II 3:4, Sparta - Posnania 8:1, Husaria - SP 1 II 4:2, Sparta - SP 1 II 6:6, SP 1 - Posnania 5:3. 
Klasyfikacja: 1. Husaria Kalisz; 2. Sparta Jarocin; 3. SP nr 1 w Poznaniu II; 4. SP nr 1 w Poznaniu; 5. Posnania Poznań.
 
Młodzik 7, wynik:
Sparta Jarocin - Posnania Poznań 11:0 
Młodzik 7 Tag, wyniki:
Sparta - Posnania 39:0, Posnania - Koziołki 5:24, Koziołki - Sparta 15:0, Sparta - Posnania 36:0, Posnania - Koziołki 5:35, Koziołki - Sparta 12:28.
Klasyfikacja: 1. Sparta Jarocin; 2. Koziołki Biskupice; 3. Posnania Poznań.
 
Kadet, wyniki:
Koziołki - Sparta 24:17, Sparta - Koziołki 12:10. 
Klasyfikacja: 1. Koziołki Biskupice; 2. Sparta Jarocin.
 
Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży, Warszawa 12.10.2014
 
Mini żak, wyniki:
Pogoń Siedlce - BBRC Łódź 2 5-0, UKS Strzała - BBRC Łódź 1 0-7, Skra Warszawa - Budowlani Lublin 3-0, MKR Siedlce - Pogoń Siedlce 3-2, UKS Strzała - Skra Warszawa 2-5, Budowlani Lublin - BBRC Łódź 2 4-4, BBRC Łódź 1 - Pogoń Siedlce 1-1, UKS Strzała - MKR Siedlce 0-4, Skra Warszawa - BBRC Łódź 2 7-1, MKR Siedlce - Budowlani Lublin 3-0, UKS Strzała - BBRC Łódź 2 1-1, Skra Warszawa - BBRC Łódź 1 5-2, Pogoń Siedlce - UKS Strzała 5-0, Skra Warszawa - MKR Siedlce 2-0, Budowlani Lublin - BBRC Łódź 1 0-6, BBRC Łódź 1 - MKR Siedlce 4-0, UKS Strzała - Budowlani Lublin 2-2, Skra Warszawa - Pogoń Siedlce 3-4, MKR Siedlce - BBRC Łódź 2 6-1, Pogoń Siedlce - Budowlani Lublin 5-0, BBRC Łódź 2 - BBRC Łódź 1 0-5.
Klasyfikacja: 1. Pogoń Siedlce; 2. Skra Warszawa; 3. BBRC Łódź 1; 4. MKR Siedlce; 5. BBRC Łódź 2; 6. Budowlani Lublin; 7. UKS Strzała.
 
Żak, wyniki:
Pogoń Siedlce - MKR Siedlce 11-0, UKS Strzała - Budowlani Lublin 3-2, Orkan Sochaczew - BBRC Łódź 8-0, Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 4-0, MKR Siedlce - UKS Strzała 2-4, BBRC Łódź - Budowlani Lublin 3-4, Pogoń Siedlce - UKS Strzała 6-1, Budowlani Lublin - Orkan Sochaczew 0-7, BBRC Łódź - MKR Siedlce 1-4, Pogoń Siedlce - Budowlani Lublin 10-0, BBRC Łódź - UKS Strzała 1-5, Orkan Sochaczew - MKR Siedlce 6-2, Pogoń Siedlce - BBRC Łódź 8:0, UKS Strzała - Orkan Sochaczew 3-1, MKR Siedlce - Budowlani Lublin 2-2.
Klasyfikacja: 1. Pogoń Siedlce; 2. UKS Strzała; 3. Orkan Sochaczew; 4. MKR Siedlce; 5. Budowlani Lublin; 6. BBRC Łódź.
 
Młodzik, wyniki:
Pogoń Siedlce - Budowlani Lublin 47-0, Orkan Sochaczew - BBRC Łódź 24-0, Pogoń Siedlce - BBRC Łódź 17-5, Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 40-7, BBRC Łódź - Budowlani Lublin 34-0, Orkan Sochaczew - Pogoń Siedlce 5-5.
Finały:
O III miejsce: BBRC Łódź - Budowlani Lublin 31-19
O I miejsce: Orkan Sochaczew - Pogoń Siedlce 19-5
Klasyfikacja: 1. Orkan Sochaczew; 2. Pogoń Siedlce; 3. BBRC Łódź; 4. Budowlani Lublin.
 
Otwarte Mistrzostwa Bolesławca o Puchar Husaria w Rugby TAG Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, Bolesławiec 15.10.2014
 
Do rywalizacji w turnieju przystąpiły cztery szkoły podstawowe oraz pięć szkół gimnazjalnych, w sumie 102 zawodników. Turniej był pierwszą fazą rozgrywek wyłaniającego Mistrza Bolesławca w Rugby TAG, drugi odbędzie się 4 grudnia 2014 - Turniej Mikołajkowy.
 
Szkoły podstawowe: 
SP4 - SP1 kl.5 4:0, SPRad. - SP1 kl.6 2:2, SP4 - SP Rad. 6:0, SP1 kl.5 - SP1 kl.6 1:3, SP4 - SP1 kl.6 5:1, SPRad - SP1 kl.5 6:4.
Klasyfikacja: 1. SP 4 Bolesławiec; 2. SP 1 Bolesławiec klasy 6, 3. SP Radogoszcz; 4. SP 1 Bolesławiec klasy 5. Najlepszy zawodnik: Adrian Nakonieczny SP 4.
 
Szkoły Gimnazjalne:
Mecz o III miejsce: GS nr 1 - GS nr 4 2:3 (2:2)
Mecz o I miejsce: GS nr 3 - GS nr 2 0:6
Klasyfikacja: 1. GS nr 2 Bolesławiec (m); 2. GS nr 3 Bolesławiec (ż); 3. GS nr 4 Bolesławiec (m); 4. GS nr 1 Bolesławiec (ż) kl.3; 5. GS nr 1 Iwiny (m); 6. GS nr 1 Bolesławiec kl.2 (ż); 7. GS nr 1 Bolesławiec kl.1 (ż); 8. GS nr 3 Bolesławiec (m). Najlepszy zawodnik: Remigiusz Kaleta GS nr 2.
 
I Turniej Rugby Touch, Sochaczew 16.10.2014
 
Klasy V, wyniki:
SP3 - SPMBII 3:2, SP4 - SPMB 1:5, SPMBII - SP4 1:4, SP2 - SP3 6:0, SPMB - SPMBII 7:2, SP2 - SPMB 4:4, SP3 - SP4 5:4, SPMB - SP3 4:3, SP2 - SPMBII 14:2.
Klasyfikacja: 1. SP2 Sochaczew; 2. SP Międzyborów; 3. SP3 Sochaczew; 4. SP4 Sochaczew; 5. SP Międzyborów.
 
Klasy VI, wyniki:
SP2 - SP3 1:5, SP2 - SP4 2:3, SP3 - SP4 4:1, SP2 - SP3 2:4, SP2 - SP4 6:1, SP3 - SP4 4:1.
Klasyfikacja: 1. SP3 Sochaczew; 2. SP2 Sochaczew; 3. SP4 Sochaczew.
 
Zdjęcia: Grudziądz (1-2), Ruda Śląska (3-4), Jarocin (5-7), Bolesławiec (8-9)
 
Kadra na ME do lat 19 Udana konsultacja, Blizniuca przełożony

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 322

7.714.190 liczba odwiedzin od
01.01.2014