POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.479.834 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Polska liga: pierwsze porażki liderów14.04.2014

Niedziela przyniosła porażki liderujących drużyn Ekstraligi i I ligi rugby.
 
Gdyńska Arka po raz pierwszy w tym sezonie schodziła z boiska pokonana przegrywając derbowy pojedynek z gdańską Lechią. W zespole gospodarzy zabrakło w tym meczu kontuzjowanych reprezentantów: Karola Perzaka i Dawida Banaszka. W zwycięskiej drużynie Lechii dobrze zaprezentował się zdobywca dwóch przyłożeń Robert Kwiatkowski, a pierwsze punkty w Polsce zdobył też Enelico Fa’atau.
W I lidze warszawska Skra także nie zdołała zachować miana niepokonanej. W Krakowie kibice obejrzeli aż 13 przyłożeń, a o jedno więcej zdobyli gospodarze wygrywając ostatecznie 44-34.
I tylko w drugiej lidze prowadzący zespół Legii odniósł kolejne zwycięstwo pozostając bez porażki w rozgrywkach.
 
Komplet niedzielnych wyników:
Ekstraliga, runda IX – 13.04.2014 (niedziela)
KS Budowlani Lublin v MKS Ogniwo Sopot 21-25 (11:15) (Mirosław Szczepański, Aneta Bejm, Jonathan McDonald)
Punkty dla Ogniwa: Łukasz Szablewski 15 (1P, 2pd, 2K), Robert Olszewski 5 (P), Sławosz Hodura 5 (P);
Punkty dla Budowlanych: Piotr Skałecki 11 (1pd, 3K), Arkadiusz Ziemiak 5 (P), Wojciech Król 5 (P);
Żółte kartki: Kamil Węgierski, Filip Cackowski (obaj Ogniwo).
Awenta MKS Pogoń Siedlce v KS Posnania Poznań 29-19 (15:0) (Łukasz Jasiński, Monika Baniewicz, Mirosław Janeczko)
Punkty dla Pogoni:  Sebastian Smoliński 15 (3P), Tomasz Gasik 9 (3pd, 1K), Marek Mirosz 5 (kP);
Punkty dla Posnanii: Patryk Wyrwas 5 (P), Hugon Noszczyk 5 (P), Karol Kokotkiewicz 5 (P), Daniel Gdula 4 (2pd);
Master Pharm Budowlani Łódź S.A. v RC Orkan Sochaczew 57-23 (17:13) (Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Leszek Kościelniak)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Kozakiewicz 15 (3P), Maciej Orłowski 8 (4pd), Toma Mchedlidze 5 (P), Michał Mirosz 5 (P), Łukasz Żórawski 5 (P), Grzegorz Dułka 5 (P), Piotr Gomulak 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P), Sebastian Łuczak 4 (2pd);
Punkty dla Orkana: Nadir Boukhalova 11 (1pd, 3K), Mariusz Stencel 5 (P), Piotr Jurkowski 5 (P), Dawid Plichta 2 (pd);
Żółte kartki: Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński (obaj Budowlani), Kamil Wydrzyński (Orkan).
RC Arka Gdynia v RC Lechia Gdańsk 17-33 (5:12) (Dariusz Reks, Tomasz Jarowicz, Andrzej Pantoł)
Punkty dla Lechii: Robert Kwiatkowski 10 (2P), Rafał Janeczko 8 (1P, 1K), Grzegorz Buczek 5 (P), Paweł Nowak 5 (P), Enelico Fa’atau 5 (P);
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 7 (1P, 1pd), Radosław Rakowski 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P);
Żółta kartka: Robert Kwiatkowski (Lechia).
 
I liga, runda VIII – 13.04.2014 (niedziela)
KS Budowlani Łódź v RC Czarni Pruszcz Gdański 7-13 (7:3) (Hubert  Bedyński, Wiesław Piotrowicz, Leszek Kościelniak)
Punkty dla Czarnych: Dmytro Bordovskyi 8 (2K,1pd), Mariusz Kasperek 5 (kP);
Punkty dla Budowlanych: Dominik Plich 5 (P), Maciej Rudalski 2 (pd);
Żółte kartki: Marek Wasiński (Budowlani), Piotr Orzłowski (Czarni).
RzKS Juvenia Kraków v RKS Skra Warszawa 44-34 (27:5) (Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Piaskowski)
Punkty dla Juvenii: Marcin Sokołowski 10 (2P), Jarosław Knowa 10 (2P), Kamil Radzik 10 (2P), Bartłomiej Sierant 9 (3pd, 1K), Damian Zając 5 (P);
Punkty dla Skry: Michał Kępa 10 (2P), Kamil Matusiak 10 (2P), Sebastian Kostałkowski 5 (P), Michał Droszcz 5 (P), Łukasz Nowosz 4 (2pd);
Czerwone kartki: Maciej Dorywalski (Juvenia), Filip Baszczewski (Skra).
Alfa Bydgoszcz v Frogs Warszawa 19-36 (7:5) (Dariusz Marciniak, Damian Wolsza)
Punkty dla Frogs: Steven Weeks-Johnson 10 (2P), Mikołaj Kacz 6 (3pd), Timothy Martin 5 (P), Patrick Mitchell 5 (P), Jamie Low 5 (kP), Antoni Okniński 5 (P);
Punkty dla Alfy: Marcin Pawłowski 5 (P), Jakub Janecki 5 (P), Paweł Pieńczewski 5 (P), Marcin Dankowski 4 (2pd).
 
II liga, runda VII – 13.04.2014 (niedziela)
RC Ruda Śląska v KS Rugby Wrocław 33-13 (19:6) /Janusz Wilk/
Punkty dla RC Ruda: Pepliński 10 (2P), Płuska 8 (4pd), Jopert 5 (P), Siwyla 5 (P), Tokarski K. 5 (P);
Punkty dla KS Rugby: Hernandes 8 (1pd, 2K), Grzesiak 5 (P);
Żółta kartka: Dominik Bryński (RC Ruda).
RC Legia Warszawa v Biało-Czarni Nowy Sącz 48-7 (10:7) /Adrian Pawlik/
Punkty dla Legii: Michał Zdziech 18 (2P, 4pd), Daniel Żółkowski 10 (2P), Wojciech Woźniak 5 (P), Tomasz Wosiński 5 (P), Tomasz Jędral 5 (P), Radosław Gładysz 5 (P);
Punkty dla Biało-Czarnych: Tomasz Kubisz 7 (1P, 1pd)
MEJ: w półfinale zagramy z Rosjanami MEJ: z Rumunami o III miejsce w grupie A

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.479.834 liczba odwiedzin od
01.01.2014