POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Relacja z Brisbane, vol. 1 01.02.2018

 
ZGRUPOWANIE KNK7 BRISBANE 27.01-06.02.2018
 
W poniedziałek 29.01 tuż po północy, po ponad 27-godzinnym locie, KNK7 zameldowała się w Brisbane. Tego dnia odbyła też swoje pierwsze 2 treningi w australijskim słońcu i 38-stopniowym upale. 
 
Kolejny dzień rozpoczął się wyprawą kajakową po rzece Brisbane przygotowaną przez organizatorów turnieju Super 7's dla wszystkich jego uczestników. We wtorkowe popołudnie na boisku Sci-Fleet Stadium odbyły się mecze sparingowe, w których najważniejsze było „przetarcie” zawodniczek przed weekendową rywalizacją. Trener Janusz Urbanowicz rotował więc składem, dając pograć wszystkim 14 kadrowiczkom, a rozegrane mecze były bardzo wyrównane i obfitowały w mocne starcia ku uciesze niemałej publiczności. Chociaż wyniki w takich meczach mają drugorzędne znaczenie to podajemy je poniżej:
Polska v Walia 7:21 (0:14)
punkty: Klichowska 5, Jaszczyszyn 2
Polska v Queensland Academy Brisbane 22:7 (5:7)
punkty: Pietrzak 10, Klichowska 5, Paszczyk 5, Jaszczyszyn 2
Polska v Tribe 7's (Australia) 14:5 (14:0)
punkty: Klichowska 10, Jaszczyszyn 4
 
Środa była kolejnym upalnym dniem, w którym kadra kobiet wylała mnóstwo potu na 2 treningach, po których na bieżąco dokonywana była analiza wideo z odbytych gier kontrolnych. Pierwszy dzień lutego rozpoczął się przede wszystkim sporym ochłodzeniem gdyż temperatura spadła o 15 stopni, ale także kolejnym miłym gestem organizatorów turnieju. Wszyscy ucieszyli się na wieść o wycieczce do Lone Pine Koala Sanctuary oraz możliwość obcowania z kangurami i, maskotką Australii, misiem Koala. Podczas drugiej czwartkowej sesji treningowej KNK7 miała odbyć mecze kontrolne z reprezentacją Szwecji jednak sztab drużyny ze Skandynawii chciał je rozegrać „bez kontaktu” a na taką formułę nie zgodził się trener Urbanowicz przeprowadzając kolejny intensywny trening naszym zawodniczkom. 
 
Od rywalizacji w turnieju Super 7's dzieli nas już tylko jeden dzień. Na piątek planowane są ponownie 2 treningi oraz wieczorne spotkanie wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju. Znamy już rozpiskę turniejową i pierwszego dnia zmierzymy się z reprezentacjami  USA, Francji i Walii. Po szczegóły i aktualności z turnieju zapraszamy na strony FB „Reprezentacja Narodowa w Rugby Kobiet” oraz „Super 7s Rugby” gdzie podany będzie również link do relacji na żywo. Drugie sprawozdanie wkrótce po turnieju.
 
Kierownik KNK7

Zdjęcia: reprezentacja narodowa w rugby kobiet 
 
Canal+ pokaże Puchar Sześciu Narodów KNK7 U18, U16: Zgrupowanie w Myślenicach
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0