POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 160

8.455.339 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Husarze Polskiego Rugby wybrani 17.02.2014

Sobotni wieczór w hotelu Ossa Congres&Spa zapewne na długo zapadnie w pamięci wielu uczestników gali Husarzy Polskiego Rugby i balu, na którym świetnie niemal do białego rana bawili się przedstawiciele środowiska i zaproszeni goście.
W ten szczęśliwy i historyczny dla polskiego sportu dzień (dwa olimpijskie złota: Zbigniewa Bródki i Kamila Stocha) także sympatycy naszej gry mieli okazję do wzruszeń związanych z przeszłością, teraźniejszością, a także przyszłością polskiego rugby zasygnalizowaną chociażby przez twórcę kanału Polsat Sport i dyrektora ds. sportu w grupie Polsat – Mariana Kmitę, który zapowiedział transmisje z meczów rugby co najmniej do kolejnych finałów Pucharu Świata w Japonii (2019).
Galę uświetniła obecność mającej siedzibę w Gniewie chorągwi husarskiej pod czujnym okiem porucznika Jarosława Struczyńskiego, w której Rotmistrzem jest Prezes Związku Jan Kozłowski, Miss Polski 2013 - Ady Sztajerowicz oraz wielu innych, znamienitych gości.
 
Najważniejsze były jednak przyznane tytuły i nagrody. W głosowaniu internautów wybrano najlepsze drużyny:
Drużyna roku kobiety - Natalia Cieślak, Anna Rybacka, Karolina Jaszczyszyn, Agata Maciejkowicz, Agnieszka Kowalczykówna, Patrycja Bober, Sylwia Gołda;
Drużyna roku rugby 7 - Robert Bosiacki, Piotr Zeszutek, Marek Przychodzki, Rafał Janeczko, Mateusz Zajkowski, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki;
Drużyna roku rugby 15 - Craig Bachurzewski, Kamil Bobryk, Adrian Chróściel, Karol Perzak, Michał Krużycki, Mateusz Bartoszek, Stanisław Niedźwiecki, Tomasz Hebda, Rafał Janeczko, Dawid Banaszek, Tomasz Gasik, Radosław Rakowski, Rafał Szrejber, Szymon Sirocki, Piotr Jurkowski;
 
Natomiast pozostałe nagrody przyznała kapituła honorowa.
Mecenas Polskiego Rugby – Marian Kmita, dyrektor Polsatu Sport
Sędzia Roku - Marcin Zeszutek (zaaprobowano wybór Kolegium Sędziów)
Husarz honorowy - za całokształt osiągnięć – Włodzimierz Całka
Husarz honorowy przyznany pośmiertnie – Edward Hodura
Wydarzenie roku - mecze reprezentacji Polski na stadionie Polonii Polska-Szwecja, Polska-Czechy
Drużyna Roku - Lechia Gdańsk
Trener roku - Paweł Lipkowski/Marek Płonka (Lechia Gdańsk)
Zawodnik roku rugby 7 - Mateusz Zajkowski
Rugbistka Roku - Karolina Jaszczyszyn
Rugbista Roku - Dawid Banaszek
 
Kapitułę nagrody „Husarz Rugby” tworzą: 1.Jan Kozłowski - Prezes PZR, 2.Grzegorz Borkowski - Członek Zarządu PZR, 3.Serge Bosca - Członek Zarządu PZR, 4.Wiesław Chudzik - Członek Zarządu PZR, 5.Tomasz Formela - Członek Zarządu PZR, 6.Józef Grochowski - zdobywca Super Husarza Rugby, 7.Sylwester Hodura - V-Prezes Rugby Barbarians Polska, 8.Przemysław Iwańczyk - Telewizja Polsat, 9.Bogdan Jancen - Członek Zarządu PZR, 10.Mateusz Jaszczuk - Członek Zarządu PZR, 11.Grzegorz Kacała - Prezes Rugby Barbarians Polska, 12.Andrzej Kopyt - zdobywca Super Husarza Rugby, 13.Zbigniew Kulenty - zdobywca Super Husarza Rugby, 14.Henryk Kuczko - zdobywca Super Husarza Rugby, 15.Robert Małolepszy - Telewizja Canal +, 16.Maciej Misiak - portal Rugby.info.pl, 17.Robert Pietrzak - Członek Zarządu PZR, 18.Tomasz Plenkowski - portal Rugbypolska.pl, 19.Kamila Popielarz - portal 80minut.pl, 20.Wojciech Ruszkiewicz - Członek Zarządu PZR, 21.Ryszard Wiejski - zdobywca Super Husarza Rugby, Prezes Łódzkiego OZR.
 
W poszczególnych kategoriach nominowani byli:
Rugbista Roku
A/ TOMASZ HEBDA (LECHIA GDAŃSK/STRASBOURG)
B/ DAWID BANASZEK (ARKA GDYNIA)
C/ MATEUSZ BARTOSZEK (ARKA GDYNIA/GLASGOW HAWKS)
Rugbistka Roku
1/ SYLWIA GOŁDA (RC CZĘSTOCHOWA)
2/ KAROLINA JASZCZYSZYN (MARIO LADIES LECHIA GDAŃSK)
3/ ANGELIKA PIEKORZ (DIABLICE RUDA ŚLĄSKA)
Zawodnik Roku Rugby 7
A/ MATEUSZ ZAJKOWSKI (CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI/LECHIA GDAŃSK)
B/ ROBERT BOSIACKI (TYTAN GNIEZNO)
C/ SZYMON SIROCKI (ARKA GDYNIA)
Trener Roku
A/ MACIEJ STACHURA (ARKA GDYNIA)
B/ KRZYSZTOF OKAPA (REPREZENTACJA U-18)
C/ PAWEŁ LIPKOWSKI/MAREK PŁONKA (LECHIA GDAŃSK)
Drużyna Roku
A/ LECHIA GDAŃSK
B/ ARKA GDYNIA
C/ REPREZENTACJA U-18
Wydarzenie Roku
A/ ORGANIZACJA MECZY REPREZENTACJI W WARSZAWIE
B/ FINAŁ EKSTRALIGI W GDYNI
C/ AKCJA POLSKIEGO ZWIĄZKU RUGBY „RUGBY TAG”
 
Wiecej zdjęć z wydarzenia do obejrzenia w "Galerii".
Kolejny etap juniorskich przygotowań Kolejna akcja żeńskiej kadry

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 9% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 8%

Wszystkich głosów 160

8.455.339 liczba odwiedzin od
01.01.2014