POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 119

10.587.700 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Husarska Gala Rugby 30.01.2014

Razem tworzymy historię. Czas na plebiscyt Husarze Polskiego Rugby 2013!
 
Husarze Rugby to od sześciu lat najważniejsza polska nagroda rugby, podsumowująca dokonania zawodników, trenerów i działaczy mijającego roku. Ta edycja będzie jednak szczególna, nie boimy się napisać historyczna.
Od początku Husarze to była nagroda środowiskowa. Plebiscyt organizowali Barbarians Polska, patronatu i wsparcia udzielał Polski Związek Rugby, ale jednocześnie funkcjonowały inne plebiscyty. Ten największy - to oczywiście plebiscyt RugbyPolska, który cieszył się równie wielką popularnością, co wybory Husarzy. Swoje wybory organizował też swego czasu pierwszy polski wortal o rugby - czyli rugby.info.pl.
 
W tym roku - mamy nadzieję, że już na stałe - będzie jeden wspólny plebiscyt. Nie dlatego, że któryś jest najlepszy, a inne były gorsze. Razem doszliśmy do wniosku, że w jedności siła. Że nagroda, którą wesprą wszystkie polskie portale rugby, nagroda, którą oficjalnie usankcjonuje Polski Związek Rugby, a jej rozdanie nastąpi podczas pierwszego w historii Balu Rugbistów, który zostanie poprzedzony Galą Husarze Polskiego Rugby 2013, zyska nową, jeszcze lepszą jakość.
 
Rozdanie Husarzy, a potem bal to ma być wielkie spotkanie środowiska. Miejskie nie tylko integracji i rozmów na temat naszego rugby, ale też okazja do promowania naszej pięknej dyscypliny. Bo tego właśnie potrzebuje dziś nasze rugby - integracji, porozumienia i wspólnej ciężkiej pracy. Tylko tak pójdziemy do przodu, tylko tak się wypromujemy.
 
Obecność na Gali Husarze Polskiego Rugby potwierdził już minister sportu Andrzej Biernat. Mamy nadzieję gościć także szefa sportu w Polsacie Mariana Kmitę. Zaproszeni będą prezesi wszystkich klubów, partnerzy i sponsorzy polskiego rugby, wreszcie, a może przede wszystkim nagrodzeni zawodnicy.  Za organizację gali odpowiadać będą Maciej Brażuk i Robert Małolepszy i ich zespół, którzy z powodzeniem przeprowadzili dwa ostanie mecze kadry w Warszawie.
 
Gala obędzie się w prestiżowym hotelu Ossa Congress&Spa pod Rawą Mazowiecką. Tym samym, w który nasza reprezentacja przygotowywała się do tak udanych meczów ze Szwecją i Czechami.  Hotelu, który gości największe polskie imprezy, a którego dyrektorem generalnym jest były reprezentant Polski Marek Parjaszewski.
 
Wśród laureatów Husarzy są takie postaci polskiego rugby jak byli zawodnicy i obecni działacze, żeby wymienić tylko kilku: Ryszard Wiejski, Andrzej Kopyt, Henryk Kuczko, Zbigniew Kulenty, Józef Grochowski, Louis Amblart oraz czynni zawodnicy i zawodniczki, wymieniając tylko: Meraba Gabunię, Kamila Bobryka, Karolinę Jaszczyszyn czy Tomasza Hebdę.
 
Tak jak w poprzednich latach specjalna Kapituła Nagrody, do której należą największe polskie autorytety rugby  przyzna tytuły  w następujących kategoriach:
1/ Rugbistka i Rugbista Roku
2/ Rugbista 7 Roku
3/ Drużyna Roku
4/ Trener Roku
5/ Wydarzenie Roku
6/ Objawienie Roku
7/ Nagroda za całokształt dokonań
oraz Super Husarz, przyznawany pośmiertnie dla tych, których już nie ma wśród nas..
 
W Wasze ręce oddajemy natomiast decyzję dotyczącą obsady:
1/ piętnastoosobowej drużyny Rugby 15
2/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Kobiet
3/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Mężczyzn (nominacje poznacie w poniedziałek)
 
Uroczysta Gala, na której zostaną wręczone statuetki Husarzy odbędzie się 15 lutego 2014. Do zobaczenia. Życzymy mądrych wyborów w głosowaniu. Wybierzmy zatem najlepszych.
Jan Kozłowski - Prezes Polskiego Związku Rugby
Reprezentacyjne siódemki w Warszawie Juniorzy wrócili do kraju

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 119

10.587.700 liczba odwiedzin od
01.01.2014