POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Baltic Cup dla gdańskiej Lechii13.04.2014

X Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 „Baltic Cup” odbył się w sobotę, 12 kwietnia na stadionie AWFiS w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej.
 
Spośród siedmiu startujących zespołów najlepsza okazała się gdańska Lechia, która w finale pokonała ukraiński Roland Iwano-Frankowsk 31-0, rewanżując się za porażkę w pojedynku grupowym. Zresztą aż trzy drużyny przegrały w zawodach tylko jeden mecz. Obok finalistów także drużyna RK Unisław tylko raz schodziła z boiska pokonana.
 
Wyniki:
Grupa A: Roland Iwano-Frankowsk, AZS AWFiS Gdańsk, Szarża Grudziądz, RC Lechia Gdańsk;
Grupa B: RK Unisław, MKS Ogniwo Sopot, AMR Gdynia.
Gry grupowe: Roland – Lechia 21:7 (0:7), AZS AWFiS – Szarża 17:10 (17:0), Ogniwo – AMW Gdynia 17:17 (12:7), Lechia – Szarża 43:0 (17:0),Roland – AZS 14:12 (7:0),Unisław – Ogniwo 54:0 (28:0), AZS AWFiS – Lechia 0:40 (0:19), Szarża – Roland 7:31 (7:12),AMW Gdynia – Unisław 0:24 (0:0).
Tabela grupy A: 1.Roland Iwano-Frankowsk 3 9 66:26; 2.Lechia Gdańsk 3 7 90:21; 3.AZS AWFiS Gdańsk 3 5 29:64; 4.Szarża Grudziądz 3 3 17:91;
Tabela grupy B: 1.RK Unisław 2 6 78:0; 2.Ogniwo Sopot 2 3 17:71; 3.AMW Gdynia 2 3 17:41.
Półfinały: Roland – Ogniwo 29:0 (17:0), RK Unislaw – Lechia 9:19 (0:14).
Finały: o V miejsce: AZS AWFiS – Szarża 24:10 (17:5); o III miejsce: Ogniwo – RK Unisław 0:40 (0:21); o I miejsce: Roland – Lechia 0:31 (0:17).
Klasyfikacja końcowa:  1.RC Lechia Gdańsk 16 pkt; 2.Roland Iwano-Frankowsk 11 pkt; 3.RK Unisław 9 pkt;  4.Ogniwo Sopot 7 pkt; 5.AZS AWFiS Gdańsk 5 pkt; 6.Szarża Grudziądz 3 pkt; 7.AMW Gdynia n/kl
 
Drużyna Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni nie została sklasyfikowana z powodu uchybień regulaminowych.
/Komisarz PLR7: Ireneusz Pietrak/
W niedzielę grała I i II liga rugby Polska liga: pierwsze porażki liderów
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11