POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.770.008 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Africa Cup 201730.11.2017

 
W listopadzie zakończyły się tegoroczne rozgrywki Pucharu Afryki w zmienionej formule. Zamiast Dywizji 1A, 1B, 1C oraz Dywizji 2 Wschód i Zachód mieliśmy Gold, Silver i Bronze oraz Regional Challenge. Liczba reprezentacji biorących udział w rozgrywkach wzrosła z 23 w sezonie 2016 do 27 w sezonie 2017, medaliści najwyższej dywizji się nie zmienili podobnie jak barwa ich medali.
 
Gold Cup
Runda 01: Kenia v Uganda 33:33; Senegal v Zimbabwe 16:28
Runda 02: Tunezja v Namibia 7:53; Senegal v Uganda 16:17
Runda 03: Kenia v Tunezja 100:10; Namibia v Senegal 95:9
Runda 04: Kenia v Senegal 45:25; Uganda v Tunezja 78:18; Namibia v Zimbabwe 31:26 
Runda 05: Uganda v Namibia 24:48; Zimbabwe v Kenia 22:41 
Runda 06: Namibia v Kenia 45:7; Zimbabwe v Tunezja 23:31
Runda 07: Tunezja v Senegal 26:18; Uganda v Zimbabwe 38:12
Kolejność: 1.Namibia; 2.Kenia; 3.Uganda; 4.Tunezja; 5.Zimbabwe; 6.Senegal. 
 
Silver Cup
Kolejność: 1.Maroko; 2.Wybrzeże Kości Słoniowej; 3.Madagaskar; 4.Botswana.
 
Bronze Cup
Grupa Północna: 1.Algieria; 2.Nigeria.
Grupa Południowa: 1.Zambia; 2.Rwanda; 3.Mauritius.
Finał: Algieria v Zambia 30:25
 
Regional Challenge
Grupa Zachodnia 1: 1.Benin; 2.Ghana; 3.Togo.
Grupa Zachodnia 2: 1.Burkina Faso; 2.Mali; 3.Niger.
Grupa Centralna: 1.Burundi; 2.Demokratyczna Republika Kongo; 3.Gabon.
Grupa Południowa: 1.Lesoto; 2.Malawi; 3.Suazi.
 
Puchar Afryki rozgrywany jest od 2000 roku, w poprzednich latach zwyciężali: 2000-2001 Południowa Afryka*; 2002 Namibia; 2003 Maroko; 2004 Namibia; 2005 Maroko; 2006 Południowa Afryka*; 2007 Uganda; 2008/2009 Namibia; 2010 nie rozegrano meczu finałowego; 2011 Kenia; 2012 Zimbabwe; 2013 Kenia; 2014-2016 Namibia.  
*- zespół amatorski
Mazowieckie: Półfinałowy turniej SLRT 7: Powołania na konsultację selektywną

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.770.008 liczba odwiedzin od
01.01.2014