POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.566.908 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Africa Cup 201730.11.2017

 
W listopadzie zakończyły się tegoroczne rozgrywki Pucharu Afryki w zmienionej formule. Zamiast Dywizji 1A, 1B, 1C oraz Dywizji 2 Wschód i Zachód mieliśmy Gold, Silver i Bronze oraz Regional Challenge. Liczba reprezentacji biorących udział w rozgrywkach wzrosła z 23 w sezonie 2016 do 27 w sezonie 2017, medaliści najwyższej dywizji się nie zmienili podobnie jak barwa ich medali.
 
Gold Cup
Runda 01: Kenia v Uganda 33:33; Senegal v Zimbabwe 16:28
Runda 02: Tunezja v Namibia 7:53; Senegal v Uganda 16:17
Runda 03: Kenia v Tunezja 100:10; Namibia v Senegal 95:9
Runda 04: Kenia v Senegal 45:25; Uganda v Tunezja 78:18; Namibia v Zimbabwe 31:26 
Runda 05: Uganda v Namibia 24:48; Zimbabwe v Kenia 22:41 
Runda 06: Namibia v Kenia 45:7; Zimbabwe v Tunezja 23:31
Runda 07: Tunezja v Senegal 26:18; Uganda v Zimbabwe 38:12
Kolejność: 1.Namibia; 2.Kenia; 3.Uganda; 4.Tunezja; 5.Zimbabwe; 6.Senegal. 
 
Silver Cup
Kolejność: 1.Maroko; 2.Wybrzeże Kości Słoniowej; 3.Madagaskar; 4.Botswana.
 
Bronze Cup
Grupa Północna: 1.Algieria; 2.Nigeria.
Grupa Południowa: 1.Zambia; 2.Rwanda; 3.Mauritius.
Finał: Algieria v Zambia 30:25
 
Regional Challenge
Grupa Zachodnia 1: 1.Benin; 2.Ghana; 3.Togo.
Grupa Zachodnia 2: 1.Burkina Faso; 2.Mali; 3.Niger.
Grupa Centralna: 1.Burundi; 2.Demokratyczna Republika Kongo; 3.Gabon.
Grupa Południowa: 1.Lesoto; 2.Malawi; 3.Suazi.
 
Puchar Afryki rozgrywany jest od 2000 roku, w poprzednich latach zwyciężali: 2000-2001 Południowa Afryka*; 2002 Namibia; 2003 Maroko; 2004 Namibia; 2005 Maroko; 2006 Południowa Afryka*; 2007 Uganda; 2008/2009 Namibia; 2010 nie rozegrano meczu finałowego; 2011 Kenia; 2012 Zimbabwe; 2013 Kenia; 2014-2016 Namibia.  
*- zespół amatorski
Mazowieckie: Półfinałowy turniej SLRT 7: Powołania na konsultację selektywną

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 9 5
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.566.908 liczba odwiedzin od
01.01.2014