POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.567.438 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Wheelchair Rugby Tournament - Mazovia Cup26.08.2014

Jedna z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportowych. Brutalna siła, szybkość i zacięta rywalizacja plus opancerzone, metalowe wózki. Bez litości. W weekend 30-31 sierpnia w Arenie Legionowo konfrontacja na poziomie międzynarodowym - Mazovia Cup 2014. Link do wydarzenia [kliknij]
 
Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, w walce o puchar spotkają się zespoły z Czech (Praga Robots), Irlandii (Gaelic Warriors) oraz Polski (Sitting Bulls z Katowic, Flying Wings z Rzeszowa). Zagra również druga Kadra Narodowa Polski (The Reds 2). Warszawę reprezentować będzie zdobywca medali na turniejach polskich i międzynarodowych, aktualny mistrz Polski - zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach. „Jestem rugbystą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki - przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu.” - stwierdza Tomek Witkowski, grający w Four Kings reprezentant Polski.
 
Czym jest rugby na wózkach?
Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku. „Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc.” - opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.
Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W trwającym właśnie sezonie rozgrywkowym  ściera się ze sobą aż dwadzieścia drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie. 
Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2014!
  
Redakcja KP Sport zachęca wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć na to wydarzenie do Legionowa, aby oglądali je w internecie od godziny 11.00. Relacja internetowa dostępna na: www.kpsport.pl lub www.kpsport.tv 
 
Redakcja KP Sport przygotowała również klip promujący relację [kliknij]. 
Rusza Ekstraliga rugby Zapraszamy na II rundę Ekstraligi rugby

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 9 5
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.567.438 liczba odwiedzin od
01.01.2014