POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.744.683 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Wheelchair Rugby Tournament - Mazovia Cup26.08.2014

Jedna z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportowych. Brutalna siła, szybkość i zacięta rywalizacja plus opancerzone, metalowe wózki. Bez litości. W weekend 30-31 sierpnia w Arenie Legionowo konfrontacja na poziomie międzynarodowym - Mazovia Cup 2014. Link do wydarzenia [kliknij]
 
Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, w walce o puchar spotkają się zespoły z Czech (Praga Robots), Irlandii (Gaelic Warriors) oraz Polski (Sitting Bulls z Katowic, Flying Wings z Rzeszowa). Zagra również druga Kadra Narodowa Polski (The Reds 2). Warszawę reprezentować będzie zdobywca medali na turniejach polskich i międzynarodowych, aktualny mistrz Polski - zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach. „Jestem rugbystą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki - przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu.” - stwierdza Tomek Witkowski, grający w Four Kings reprezentant Polski.
 
Czym jest rugby na wózkach?
Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku. „Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc.” - opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.
Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W trwającym właśnie sezonie rozgrywkowym  ściera się ze sobą aż dwadzieścia drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie. 
Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2014!
  
Redakcja KP Sport zachęca wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć na to wydarzenie do Legionowa, aby oglądali je w internecie od godziny 11.00. Relacja internetowa dostępna na: www.kpsport.pl lub www.kpsport.tv 
 
Redakcja KP Sport przygotowała również klip promujący relację [kliknij]. 
Rusza Ekstraliga rugby Zapraszamy na II rundę Ekstraligi rugby

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.744.683 liczba odwiedzin od
01.01.2014