POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 209

8.667.777 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Wheelchair Rugby Tournament - Mazovia Cup26.08.2014

Jedna z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportowych. Brutalna siła, szybkość i zacięta rywalizacja plus opancerzone, metalowe wózki. Bez litości. W weekend 30-31 sierpnia w Arenie Legionowo konfrontacja na poziomie międzynarodowym - Mazovia Cup 2014. Link do wydarzenia [kliknij]
 
Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, w walce o puchar spotkają się zespoły z Czech (Praga Robots), Irlandii (Gaelic Warriors) oraz Polski (Sitting Bulls z Katowic, Flying Wings z Rzeszowa). Zagra również druga Kadra Narodowa Polski (The Reds 2). Warszawę reprezentować będzie zdobywca medali na turniejach polskich i międzynarodowych, aktualny mistrz Polski - zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach. „Jestem rugbystą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki - przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu.” - stwierdza Tomek Witkowski, grający w Four Kings reprezentant Polski.
 
Czym jest rugby na wózkach?
Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku. „Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc.” - opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.
Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W trwającym właśnie sezonie rozgrywkowym  ściera się ze sobą aż dwadzieścia drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie. 
Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2014!
  
Redakcja KP Sport zachęca wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć na to wydarzenie do Legionowa, aby oglądali je w internecie od godziny 11.00. Relacja internetowa dostępna na: www.kpsport.pl lub www.kpsport.tv 
 
Redakcja KP Sport przygotowała również klip promujący relację [kliknij]. 
Rusza Ekstraliga rugby Zapraszamy na II rundę Ekstraligi rugby

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 209

8.667.777 liczba odwiedzin od
01.01.2014