POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.028.901 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Weekend z rugby w Lubinie21.03.2017

 
W pierwszy weekend kwietnia Lubin zamieni się w Polską stolicę rugby! 1 kwietnia na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego zostanie rozegrany Lubin Rugby 7’s, czyli V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Do Lubina przyjedzie 10 najlepszych kobiecych drużyn rugby z całego kraju, a jako 11 gościnnie w zawodach wystąpi drużyna z Malty! Dzień później do Lubina przyjadą rugbiści Watahy Zielona Góra, by zmierzyć się z gospodarzami - Miedziowymi Rugby Lubin. Mecz będzie rozgrywany w ramach II ligi Rugby XV-osobowego.
 
- Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań do lubińskiego weekendu z rugby. Oprócz solidnych treningów, które są dla nas priorytetem, przygotowujemy trochę atrakcji, by mieszkańcy chętnie spędzili z nami te dni - tłumaczy wiceprezes Klubu Rugby Miedziowi Lubin, Marcelina Falkiewicz. 
 
W najbliższych dniach Miedziowi planują montaż profesjonalnych bramek do rugby na terenie stadionu Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Słupy ufundowała i przygotowała specjalnie dla Miedziowych jedna z firm z pobliskiego Głogowa.
 
W najbliższą niedzielę, 26 marca, zawodnicy i zawodniczki Klubu Rugby Miedziowi Lubin wezmą ponadto udział w profesjonalnej prezentacji klubu w Galerii Cuprum Arena w Lubinie. Oprócz prezentacji na scenie przewidziane są gry i zabawy dla najmłodszych lubinian. Po południu rugbyści i rugbystki udadzą się natomiast na mecz piłkarek ręcznych KGHM Metraco Zagłębia Lubin, gdzie w przerwie zaprezentują się kibicom i zaproszą lubinian na swoje mecze 1 i 2 kwietnia.
 
Klub Rugby Miedziowi Lubin
 
Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Rugby Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Polska v Holandia

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 15
2 RC Orkan Sochaczew
6
3 RC Lechia Gdańsk 5
4 RC Arka Gdynia 4
5 KS Budowlani Łódź 0
  Grupa B    
1 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
2 MKS Pogoń Siedlce 2
3 KS Budowlani Lublin 2
4 OKS Skra Warszawa 3
5 RzKS Juvenia Kraków 3

 Wyniki

9.028.901 liczba odwiedzin od
01.01.2014