WRWC: Wyłoniono ćwierćfinalistów23.10.2022

W szóstym dniu meczowym (23.10.2022) Pucharu Świata Kobiet 2021 w Rugby XV wyłoniono ćwierćfinalistów, Anglia demolując 75:0 Południową Afrykę poprawiła swój rekord do 28 kolejnych zwycięstw. Tradycyjnie wszystkie mecze rozegrano na Waitakere Stadium w Auckland.

Do 78 minuty Włoszki wygrywały z Japonią tylko 14:8 i zwycięstwo mogło im się wymknąć z rąk. Dopiero przyłożenie Melissy Bettoni i podwyższenie Michela Sillari, która wcześniej kopnęła trzy karne, ustaliły wynik meczu na 21:8. Włoszki dokonały w tym spotkaniu tylko trzech zmian i to dopiero w 72 minucie, nie wymieniając przy tym żadnej zawodniczki z pierwszej linii młyna, Japonki zrobiły komplet zmian.
Japonia v Włochy  8:21 (5:8)

Po kwadransie Kanadyjki prowadziły 12:0 w meczu z USA, nie oddały go do końca meczu nie pozwalając zbliżyć się przeciwniczkom na wynik kontaktowy. USA mimo jednego zwycięstwa w grupie awansowały do ćwierćfinałów obok Walii jako drużyn z trzeciego miejsca.
Kanada v USA  29:14 (19:7)

Anglia wygrała 28 kolejny mecz poprawiając swój rekord, po drodze zdemolowały drużynę Południowej Afryki 75:0. Hat-tricki zaliczyły Rosie Galligan i Connie Powell. Angielki trafiają w ćwierćfinale na Australijki, trwają dyskusje czy kolejny raz poprawią rekord.
Anglia v Południowa Afryka  75:0 (29:0)