POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.462.686 liczba odwiedzin od
01.01.2014

VI Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich17.08.2016


VI Międzynarodowy Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich odbył się 13 sierpnia br. w posiadłości Jima i Anny Parton na Dolnym Śląsku ugruntowując swoja wiodącą pozycję pośród niekomercyjnych towarzyskich turniejów rugby w Europie.
 
W turnieju męskich siódemek, w gronie pięciu drużyn, zespół Bystrc Brno zaliczył komplet czterech zwycięstw i po raz drugi z rzędu zgarnął Trofeum ID&C. Sporą niespodziankę w tym turnieju sprawiła drużyna Polish Barbarians kolejny raz prowadzona przez Patryka Kołodzieja z KS Rugby Ruda Śląska z mocnym wsparciem ze strony Paula Harrisa z Old Caterhamians, jak co roku spędzającego wraz ze swoją żoną Polką i dziećmi wakacje w Piotrowicach Nyskich. Polsih Barbarians w świetnym stylu pokonał RC Wageningen z Holandii 21:5 oraz Vienna Celtic z Austrii 24:21 co dało im II miejsce w tabeli. Do historii turnieju przeszedł debiutujący zespół Praga Olymp (zajął piąte miejsce), stworzony przez czeskiego weterana (byłego zawodnika Sale, Pontypridd, Newport czy Clermont Auvergne) Jana Macháčka, a mający w swoim składzie jedynie zawodników, którzy zaczęli grać w rugby w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Po wysokich porażkach w pierwszych spotkaniach na koniec niemalże zwyciężyli z Vienna Celtic, ulegając im zaledwie 17:21.
 
W kobiecych siódemkach drugi raz (przedtem w 2013 roku) zwyciężył zespół Lazybugs z Czech zdobywając Trofeum Rhino. Czeszki pokonały Polish Barbarians, które uczestniczyły w turnieju po raz drugi. Zespół Polek złożony głównie z Błyskawic z Wrocławia stanowiących o obliczu tej drużyny, ponownie potwierdził swoją wartość. Po raz pierwszy w turnieju rozegrano również kilka pokazowych spotkań w rugby dziesięcioosobowym, w których Brno Bystrc i Vienna Celtic zaliczyły wysokie zwycięstwa nad RC Wageningen i Polish Barbarians.
 
W meczu męskich piętnastek o Trofeum RugbyPolska.pl który rozegrano na zakończenie dnia, starli się zawodnicy Vienna Celtic i Polish Barbarians, którzy zagrali swój szósty mecz tego dnia (włączając siódemki i dziesiątki). Wielkie słowa uznania należą się w tym miejscu zawodnikom z Wiednia, którzy z przytupem rozpoczęli Festiwal, przeżyli później słabsze chwile, jednak świetnie zakończyli dzień zwyciężając 12:5. Warto podkreślić występ w barwach Polish Barbarians wspomnianego wyżej Jana Macháčka, który miał zaszczyt zagrać kiedyś w słynnych oryginalnych Barbarians’ach.
 
MVP Turnieju (tytuł sponsorowany przez Gonga Rugby) został Paul Harris, który grał i imprezował w najlepszym stylu (nie zapominając w międzyczasie o swojej rodzinie) z typowym dla niego niezwykłym entuzjazmem. Upragniony przez każdy zespół, tytuł Najbardziej Towarzyskiego Zespołu (The Most Social Team Award ), sponsorowany przez Spitfire Ale powędrował do Vienna Celtic, którzy zasłużyli na niego ponownie starając się o nominację na i poza boiskiem przez cały weekend. Po raz drugi z rzędu mieliśmy szczęście do wspaniałych sędziów w osobach (Jiri) Jisy z Czech, Christofa Küttnera z Austrii, a dołączyła do nich w tym roku świetna sędzina Herika Radochová z Czech. Zespół Polish Barbarians ma już ugruntowaną pozycję w historii Festiwalu, zarówno w turnieju męskich siódemek i piętnastek oraz kobiecych siódemek. W związku z tym, nowi od 2017 r. Dyrektorzy Turnieju - Satoshi Takehana i John Lee planują trasę tego zespołu podczas Pucharu Świata w Rugby w 2019 roku do Japonii. Jest to chyba wystarczająca zachęta dla wszystkich zainteresowanych by zagrać w barwach Polish Barbarians w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Rugby w Piotrowicach Nyskich w najbliższych latach!

Jim Parton
 

Pliki do pobrania

pdf Raport 2016
TDiM: Pierwsze zgłoszenia organizacji turniejów Kalendarz Rugby 7 seniorów

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.462.686 liczba odwiedzin od
01.01.2014