POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

VI Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich17.08.2016


VI Międzynarodowy Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich odbył się 13 sierpnia br. w posiadłości Jima i Anny Parton na Dolnym Śląsku ugruntowując swoja wiodącą pozycję pośród niekomercyjnych towarzyskich turniejów rugby w Europie.
 
W turnieju męskich siódemek, w gronie pięciu drużyn, zespół Bystrc Brno zaliczył komplet czterech zwycięstw i po raz drugi z rzędu zgarnął Trofeum ID&C. Sporą niespodziankę w tym turnieju sprawiła drużyna Polish Barbarians kolejny raz prowadzona przez Patryka Kołodzieja z KS Rugby Ruda Śląska z mocnym wsparciem ze strony Paula Harrisa z Old Caterhamians, jak co roku spędzającego wraz ze swoją żoną Polką i dziećmi wakacje w Piotrowicach Nyskich. Polsih Barbarians w świetnym stylu pokonał RC Wageningen z Holandii 21:5 oraz Vienna Celtic z Austrii 24:21 co dało im II miejsce w tabeli. Do historii turnieju przeszedł debiutujący zespół Praga Olymp (zajął piąte miejsce), stworzony przez czeskiego weterana (byłego zawodnika Sale, Pontypridd, Newport czy Clermont Auvergne) Jana Macháčka, a mający w swoim składzie jedynie zawodników, którzy zaczęli grać w rugby w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Po wysokich porażkach w pierwszych spotkaniach na koniec niemalże zwyciężyli z Vienna Celtic, ulegając im zaledwie 17:21.
 
W kobiecych siódemkach drugi raz (przedtem w 2013 roku) zwyciężył zespół Lazybugs z Czech zdobywając Trofeum Rhino. Czeszki pokonały Polish Barbarians, które uczestniczyły w turnieju po raz drugi. Zespół Polek złożony głównie z Błyskawic z Wrocławia stanowiących o obliczu tej drużyny, ponownie potwierdził swoją wartość. Po raz pierwszy w turnieju rozegrano również kilka pokazowych spotkań w rugby dziesięcioosobowym, w których Brno Bystrc i Vienna Celtic zaliczyły wysokie zwycięstwa nad RC Wageningen i Polish Barbarians.
 
W meczu męskich piętnastek o Trofeum RugbyPolska.pl który rozegrano na zakończenie dnia, starli się zawodnicy Vienna Celtic i Polish Barbarians, którzy zagrali swój szósty mecz tego dnia (włączając siódemki i dziesiątki). Wielkie słowa uznania należą się w tym miejscu zawodnikom z Wiednia, którzy z przytupem rozpoczęli Festiwal, przeżyli później słabsze chwile, jednak świetnie zakończyli dzień zwyciężając 12:5. Warto podkreślić występ w barwach Polish Barbarians wspomnianego wyżej Jana Macháčka, który miał zaszczyt zagrać kiedyś w słynnych oryginalnych Barbarians’ach.
 
MVP Turnieju (tytuł sponsorowany przez Gonga Rugby) został Paul Harris, który grał i imprezował w najlepszym stylu (nie zapominając w międzyczasie o swojej rodzinie) z typowym dla niego niezwykłym entuzjazmem. Upragniony przez każdy zespół, tytuł Najbardziej Towarzyskiego Zespołu (The Most Social Team Award ), sponsorowany przez Spitfire Ale powędrował do Vienna Celtic, którzy zasłużyli na niego ponownie starając się o nominację na i poza boiskiem przez cały weekend. Po raz drugi z rzędu mieliśmy szczęście do wspaniałych sędziów w osobach (Jiri) Jisy z Czech, Christofa Küttnera z Austrii, a dołączyła do nich w tym roku świetna sędzina Herika Radochová z Czech. Zespół Polish Barbarians ma już ugruntowaną pozycję w historii Festiwalu, zarówno w turnieju męskich siódemek i piętnastek oraz kobiecych siódemek. W związku z tym, nowi od 2017 r. Dyrektorzy Turnieju - Satoshi Takehana i John Lee planują trasę tego zespołu podczas Pucharu Świata w Rugby w 2019 roku do Japonii. Jest to chyba wystarczająca zachęta dla wszystkich zainteresowanych by zagrać w barwach Polish Barbarians w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Rugby w Piotrowicach Nyskich w najbliższych latach!

Jim Parton
 

Pliki do pobrania

pdf Raport 2016
TDiM: Pierwsze zgłoszenia organizacji turniejów Kalendarz Rugby 7 seniorów
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11