U18: Czechy v Polska 15:3323.09.2019

W rozegranym w dniu 19.09.2019 w Pradze spotkaniu międzypaństwowym reprezentacja Polski U18 pokonała rówieśników z Czech 33:15 (19:10), mecz był kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy. Nasi przeciwnicy dysponowali dobrymi warunkami fizycznymi grając nowoczesne rugby, a spotkanie od samego czasu było wyrównane. Pierwsze Przyłożenie zdobyli gospodarze już w 5 minucie meczu po perfekcyjnie wykonanym molu autowym, ale na odpowiedź Polaków nie czekaliśmy długo bo już 3 minuty później było 7:7. Do końca pierwszej połowy przyłożyliśmy jeszcze dwa razy zaś Czesi odpowiedzieli tylko rzutem karnym ustalając wynik na 19:10.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie, dalej była wyrównana i bardzo emocjonująca. Czesi zdobyli przyłożenie zbliżając się na 4 punkty (19:15), ale końcówka spotkania należała do Polaków którzy jeszcze dwa razy znaleźli się na polu punktowym przeciwnika ustalając wynik na 33:15. Oceniając spotkanie, nie ustrzegliśmy się kilku błędów technicznych, które nie pozwoliły nam na większą ilość przyłożeń. Zgranie zawodników poszczególnych formacji wymaga jeszcze sporo pracy ale i tak wypadli nieźle na tle naszych przeciwników.

Trenerzy dali szanse gry wszystkim zawodnikom wpuszczając ich sukcesywnie na boisko. Był to pierwszy sprawdzian reprezentacji Polski U18 poprzedzony konsultacjami ogólnopolskich kadr wojewódzkich w Miętnym (maj) i w Zgorzałe (sierpień).