POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 325

7.738.339 liczba odwiedzin od
01.01.2014

U18 7, U20: Powołania na zgrupowanie w Łodzi14.07.2016


W dniach 31.07 - 5.08.2016 w Łodzi odbędzie się zgrupowanie kadry juniorów U18 Rugby 7 i młodzieżówki U20. Akcja w Łodzi to najważniejsza i największa (45 seniorów i 30 zawodników U20) konsultacja szkoleniowa dla kadrowiczów, ma być ona coroczną dobrą tradycją, dla kadry XV będzie to pierwsze selekcyjne spotkanie z Blikkiesem Groenewaldem. Ponadto do Polski przylatuje jeden z najlepszych trenerów z zakresu przygotowania motorycznego rugbistów RPA Johannes Ignatius Loubser, który nakreśli wzory przygotowań dla zawodników rugby w zakresie treningu siłowego i kondycyjnego oraz dodatkowo przeszkoli w tym zakresie naszych trenerów. W akcji przewidziany jest udział trenerów szkolenia centralnego oraz przygotowania motorycznego z Polski (zgłoszenia trenerów na akcję do 21.07.2016 do Kierownika Wyszkolenia Macieja Misiaka m.misiak@pzrugby.pl)
Wyżywienie i zakwaterowanie dla trenerów zapewnia PZR (ilość miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają trenerzy przygotowania motorycznego oraz szkolenia centralnego).
 
Trenerzy U20 i U18 7  Krzysztof Okapa oraz Jakub Seklecki wytypowali szeroką kadrę dla zawodników z roczników 1998 i 1997. Będzie to pierwsza selekcyjna akcja dla młodzieżówki (Mistrzostwa Europy U20, marzec 2017) oraz kolejny etap przygotowań dla kadry U18 Rugby7 przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy juniorów. Szkoleniowcy wytypowali aż 52 zawodników, spośród, których na akcję w Łodzi (31.07-5.08.2016) zostanie wytypowanych 30 najlepszych. Ostateczne powołania ścisłej kadry U20 zostaną podane po zakończeniu Mistrzostw Polski Juniorów/Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bolesławcu (18-23.07.2016), dnia 24 lipca 2016.
Zawodnicy nie mogący uczestniczyć w w/w akcji proszeni są o pilny kontakt z Trenerem Krzysztofem Okapa tel. +48 603 888 698, mail okapa@autograf.pl 
 
Zawodnicy powinni mieć ze sobą:
- sprzęt i obuwie do treningów rugby na boisku
- sprzęt i płaskie obuwie do biegania oraz do zajęć na siłowni
- białe i czerwone koszulki
 
Zbiórka zawodników 31 lipca 2016 do godz. 18.00
Pierwsze spotkanie trenerów przygotowania motorycznego 31 lipca 2016 godz. 10.30 w Sali konferencyjnej Hostelu Molo
Hostel Molo, ul. Okopowa 70/106, 91-849 Łódź, (wjazd od ul. Marysińskiej)
Recepcja tel.: 42 656 22 69, kom.: 691 411 814,
 
Szeroka kadra U20
 
Formacja młyna:
01.   Adam Piotrowski 97 - Ogniwo Sopot
02.   Mateusz Nitschke 97 - Ogniwo Sopot
03.   Paweł Pepliński 97 - Rugby Ruda Śląska
04.   Juliusz Walczak 97 - Budowlani Łódź SA
05.   Aleksander Michaus 97 - Budowlani Łódź SA
06.   Dawid Hovhannysyan 97 - Budowlani Łódź SA
07.   Patryk Pietrakowski 98 - KS Budowlani Łódź
08.   Przemysław Serafin 97 - KS Budowlani Łódź
09.   Robert Kacprowicz 98 - KS Budowlani Łódź
10.   Paweł Skrobski 98 - KS Budowlani Łódź
11.   Adam Miłek 98 - KS Budowlani Łódź
12.   Milan Kosakowski 98 - Lechia Gdańsk
13.   Andrzej Szczęsny 97 - Lechia Gdańsk
14.   Rafał Rutkowski 98 - Lechia Gdańsk
15.   Paweł Roppel 98 - Lechia Gdańsk
16.   Norbert Okoniewski 98 - Orkan Sochaczew
17.   Tomasz Markiewicz 97 - Orkan Sochaczew
18.   Michał Gadmoski 98 - Orkan Sochaczew
19.   Piotr Szkop 98 - Orkan Sochaczew
20.   Jakub Wyrozębski 98 - Pogoń Siedlce
21.   Maciej Żarczyński 98 - Sparta Jarocin
22.   Dawid Kinast 98 - Sparta Jarocin
23.   Adrian Potrykus 98 - Stround RFC (Anglia)
24.   Arkadiusz Dankiewicz 98 - KS Budowlani Lublin
25.   Nicolas Pacewicz 98 - RC Matheysin Sud Dauphiné (Francja)
26.   Mateusz Siekierka 97 - Pogoń Siedlce
27.   Maciej Stefaniuk 98 - Pogoń Siedlce
 
Formacja ataku
01.   Paweł Boczulak 97 - Lechia Gdańsk
02.   Robert Wójtowicz 97 - Lechia Gdańsk
03.   Jakub Możejko 98 - Lechia Gdańsk
04.   Adrian Sajdowski 98 - Lechia Gdańsk
05.   Miłosz Bracik 98 - Lechia Gdańsk
06.   Mateusz Popiołek 97 - Orkan Sochaczew
07.   Damian Koszla 98 - Skra Warszawa/Orkan Sochaczew
08.   Bartłomiej Sadowski 98 - Orkan Sochaczew
09.   Mateusz Plichta 97- Orkan Sochaczew
10.   Adrian Niemiec 98 - Orkan Sochaczew
11.   Bartosz Pustkowski 98 - KS Budowlani Łódź
12.   Kamil Brzozowski 98 - KS Budowlani Łódź
13.   Szymon Tardowski 98 - KS Budolani Łódź
14.   Piotr Rogalski 98 - KS Budowlani Łódź
15.   Maksymilian Bączyński 98 - KS Budowlani Łodź
16.   Damian Wlaźlak 97- Budowlani Łódź SA
17.   Paweł Urbaniak 97- Budowlani Łódź SA
18.   Karol Skrzypiński 97 - Czarni Pruszcz Gdański
19.   Bartłomiej Partyka 98 - Arka Gdynia
20.   Oskar Cichosz 98 - Arka Gdynia
21.   Dawid Najdul 97 - Ogniwo Sopot
22.   Artur Ciechanowicz 98– Ogniwo Sopot
23.   Dominik Machlik 98 - Sparta Jarocin
24.   Wojciech Brzezicki 98 - Budowlani Lublin
25.   Maciej Grabowski 97 - Budowlani Lublin
 
Trenerzy: Krzysztof Okapa, Karol Czyż
Kierownik: Wiesław Piotrowicz
 
Maciej Sylwester Misiak
 
Bilety na GPS7 Gdynia: Lista odbiorców wejściówek Bilety na GPS7 Gdynia: Ostateczna lista odbiorców wejściówek

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 325

7.738.339 liczba odwiedzin od
01.01.2014