POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

U17 i OKKW: Konsultacja w Burzeninie07.05.2017

 
W dniach 28.04-03.05.2017 r. w Sportowej Osadzie (Burzenin k/ Sieradza) odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich Juniorów w rugby. W akcji udział wzięło 80 zawodników z roczników 2000-2001, reprezentujących województwa: Pomorskie, Mazowieckie, Łódzkie, Lubelskie, Wielkopolskie, Małopolskie i Dolnośląskie. W grupie zaawansowanej, która jest szeroką Kadrą Polski U17 trenowało 42 zawodników, a w grupie początkującej 38 zawodników. Trenerami prowadzącymi konsultację byli: w formacji ataku Krzysztof Okapa (Kadra Polski U20) i w formacji młyna Krzysztof Krzewicki (oficer rozwoju PZR), a także trenerzy Maciej Misiak (kierownik wyszkolenia PZR), Przemysław Pustkowski (Kadra Polski U18), Jakub Seklecki i Jakub Lisiewski (Kadra Polski U18 Rugby 7), Łukasz Kościelniak (Kadra Polski U16 Rugby 7 kobiet) oraz trenerzy województw: Marek Maciejewski (Łódzkie), Grzegorz Kacała (Pomorskie), Jacek Zalejarz (Lubelskie) i Leszek Samel (Małopolskie).

Zajęcia odbywały się na boisku z naturalną nawierzchnią w trzech sesjach: przed śniadanie, przed obiadem i przed kolacją. Program treningowy obejmował doskonalenie techniki indywidualnej oraz budowę struktury gry ofensywnej i defensywnej. Głównym celem programu były: gra piłką w kontakcie z przeciwnikiem, przejście linii korzyści, budowa struktury gry ofensywnej i nauka różnych rodzajów obrony zespołowej. Program obejmował szkolenia rugby w odmianach 15 i 7-osobowej. Większość zajęć przeprowadzono z podziałem na formacje. Przeprowadzono także testy umiejętności oraz gry szkolne. Wyniki testów wykazały niski poziom opanowania techniki i siły podań piłki, szczególnie w grupie początkującej. Ten podstawowy elementy gry w rugby musi być poprawiony na etapie szkolenia klubowego, aby w dalszej kolejności (szkolenie wojewódzkie i centralne) można było pracować nad strukturą gry piłką. Po obserwacji gier szkolnych (2 x 30 minut) można pochwalić zawodników za: bardzo duże zaangażowanie w obronę indywidualną, podejmowanie działań w kierunku budowy struktury gry ofensywnej, prowadzenie gry kombinacyjnej w formacji ataku i podejmowanie próby przejścia linii korzyści. Te pozytywne strony są dowodem zaangażowania zawodników w treningi i zrozumienie celów szkolenia. Słabymi stronami były błędy w operowaniu piłką (podania i chwyty). Doskonaleniu wymaga także kierowanie grą przez łączników formacji oraz liderów.

Następna akcja OKKW odbędzie się w terminie 17-24.08.2017 r. w Zgorzałe (Pomorskie), gdzie planowana jest kontynuacja rozpoczętego programu szkolenia.

Krzysztof Okapa
 
Młodzież Lechii grała we Francji Ekstraliga: Sobotnie zwycięstwa faworytów
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11