POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Trener i zawodnicy z Fiji w Szczecinie22.08.2018

 
Z inicjatywy Kaskada Szczecin Rugby Klub do Polski zawitali niecodzienni goście z Antypodów. W poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r. zajęcia ze szczecińskimi rugbistami i gośćmi z kraju poprowadził trener David Dakuitoga z Fiji.
 
Bardzo zależało nam na tym, żeby gościom z tak odległego kraju pokazać nie tylko nasz klub i wziąć udział we wspólnej sesji treningowej, ale również pokazać kawałek naszego regionu, miasta i polskiej kultury. Podczas pobytu gościliśmy ich w swoich domach, pokazaliśmy charakterystyczne miejsca i ugościliśmy polską kuchnią. Fijijczycy odwdzięczyli się uchylając rąbka swojej kultury, w której muzyka i modlitwa stanowią absolutne priorytety - powiedział Jacek Jasiński z Kaskady.
 
Po zwiedzaniu miasta przyszedł czas na długo wyczekiwany trening. Warto przypomnieć, że poza Davidem Dakuitoga, który w swojej karierze trenerskiej wychował takie gwiazdy jak chociażby Eroni Sau czy również obecny w Szczecinie Terio Tamani, przyjechało dwóch innych obiecujących graczy z Yamacia Rugby - Ju Mini i Jone Vucukula. David, który na co dzień trenuje w Nadi lokalną drużynę Yamacia Racavi RC, był m.in. trenerem słynnych Samurajów na Safaricom 7’s i dwukrotnie Hundested Spurs (Dubai, Kopenhaga).
 
Trening na boisku MOSRiR trwał 2,5 godziny i objął nowe elementy rozgrzewkowe m.in. charakterystyczne wykorzystanie opon samochodowych, restart czyli ćwiczenia z odbioru piłki po kopie własnym i rywala oraz ruck i kontynuacje. Potężna dawka wiedzy została skumulowana w jednej sesji treningowej. 
 
Po zakończonych zajęciach trener Dakuitoga podkreślił, że jedynie pokazał nam ułamek treningu i przekazał pewną wiedzę, ale aby to przyswoić musimy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Całość zakończyła miła uroczystość kiedy wymieniliśmy się drobnymi prezentami.
 
Kaskada Szczecin Rugby Klub - dzięki któremu doszło do spotkania wzorowo wywiązał się z obowiązku gospodarza.
 
Tekst: Jacek Jasiński 
Zdjęcia: Urszula Różniecka oraz Inna Perspektywa
 
Kopyt nowym trenerem Orkana Zeszutek: To jedyna szansa, żeby rozwijać polskie rugby
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK7 - Nancy Sevens
Francja, 11.05.2019 - 12.05.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 4 18
2 RC Orkan Sochaczew 4 15
3 Budowlani Łódź SA 4 14
4 KS Budowlani Lublin 4 13
5 RC Lechia Gdańsk 4 12
6 MKS Pogoń Siedlce 4 11
7 OKS Skra Warszawa 4 11
8 RzKS Juvenia Kraków 4 3
9 KS Budowlani Łódź 4 1
10 RC Arka Gdynia 4 0