Towarzysko na Antypodach08.11.2020

Przygotowująca się do turnieju Tri Nations Argentyna rozegrała dwa sparingi z drużyną Australii XV. W pierwszym meczu nie mogła jeszcze skorzystać z 13 zawodników grających w ligach europejskich i dopiero w końcówce nieznacznie wygrała 19:15. Tydzień później w pełnym składzie Pumy odprawiły już przeciwnika 57:24, grano trzy tercje po 30 minut.

Natomiast w Montevideo Urugwaj zmierzył się dwukrotnie z reprezentacją Hiszpanii. W pierwszym spotkaniu goście zdobyli cztery przyłożenia co przy dwóch piątkach Los Teros dało im zwycięstwo 32:20. W rewanżu 19:10 wygrali gospodarze, wszystkie punkty zdobył dla nich Federico Favaro, a mógł jeszcze więcej bo nie trafił na bramkę trzy razy z dogodnych pozycji. Zarówno Urugwaj, jak i Hiszpania przygotowują się do startu w eliminacjach do Pucharu Świata w Rugby 2023.