POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Sprawozdanie z OKKWM Sosnowiec20.06.2018

 
W dniach 14-17 czerwca br. w Będzinie/Sosnowcu odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich połączona dla rocznika 2003. Przez pierwsze dwa dni młodzi zawodnicy powołani przez trenerów koordynatorów Kadr Wojewódzkich uczestniczyli w czterech sesjach treningowych, na których doskonalono umiejętności techniki indywidualnej, techniki formacji i taktyki gry w konsekwencji tych działań  dokonano sekcji i wyłoniono drużynę, która w trzecim i czwartym dniu wzięła udział w XXVIII Memoriale Feliksa Mikiciuka/ Międzynarodowy Turniej Rugby w kategorii U15 „Mikiciuk Cup”.  
 
W turnieju wzięły udział 4 drużyn tj. Polski, Ukrainy, Rosji i Czech. Wyniki (jedna wygrana oraz dwie porażki) uzyskane przez młodych zawodników nie są najważniejsze ale pokazują że dużo pracy jeszcze przed nimi (szczególnie widoczne są braki w grze obronnej). Zaangażowanie w treningi i grę, jak również właściwe zachowanie może napawać optymizmem.
 
Niestety nie wszyscy najzdolniejsi zawodnicy z rocznika 2003 wzięli udział w tej akcji. Zabrakło zawodników z województw Pomorskiego i Małopolskiego. Kadry województw Łódzkiego i Mazowieckiego nie wystąpiły w optymalnym składzie kadrowym.  
Pocieszającym jest natomiast bardzo dobre zaangażowanie, zrozumienie i współpraca trenerów za co jako koordynator akcji składam podziękowania: M. Maciejewskiemu, T. Malesie, Sz. Walczakowi, J. Szwarcowi, M. Świerczyńskiemu jak również słowa podziękowania dla kol. Darka Wolana (Koliber Sosnowiec) za przede wszystkim "ściągnięcie" tylu drużyn, sprawną organizację oraz robiące wrażenie i sprawiające radość zawodnikom nagrody. Do rozwiązania pozostaje jeszcze problem właściwej ilości sędziów do obstawy takiej imprezy, która z pewnością mogłaby być doskonałym elementem szkoleniowym dla młodych adeptów. 
 
Piotr Choduń
 
Zmiana regulaminu rozgrywek Super 7 RWC 2019: Niemcy v Portugalia 16:13
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0