Sprawozdanie z Campu w Soustons07.04.2022

Reprezentacja Polski Kobiet w dniach 29.03-02.04.2022 brała udział w campie w Soustons we Francji. Polki miały okazję rozegrać mecze kontrolne z reprezentacjami Francji, Belgii, Irlandii oraz Brazylii.

Polki zameldowały się w Soustons wczesnym południem we wtorek (29.03.2022) mając jeszcze jeden trening przed meczami kontrolnymi. W środę w godzinach porannych Polska zmierzyła się z Francją grając mecz 2x10 minut i raz 5 minut. Dominacja zdecydowanie była po stronie srebrnych medalistek z Tokio, wygrały 5:1, jednak takie mecze są najlepszą ścieżką rozwoju. W tym i w kolejnych spotkaniach liczono tylko przyłożenia.

Kolejny trening odbył się tego samego dnia o godzinie 12.30. Polki po mocnej rozgrzewce brały udział w grach po rozpoczęciu kopem z środka boiska przeciwko Brazylii. Dynamiczna drużyna z Południowej Ameryki nie była w stanie zameldować się na polu punktowym tak wiele razy jak nasza Reprezentacja. Polki świetnie radziły sobie z grą na kontakcie w ofensywie wygrywając 5:2.

Kończąc zmagania pierwszego dnia sparingów nasze Panie rozegrały dwa spotkania po 10 min z Irlandią oraz Belgią. Oba spotkania były na korzyść Polek 4:1 i 4:1. W drużynie z Wysp zabrakło 4 podstawowych zawodniczek co zaprocentowało słabszym występem zespołu. Niestety z powodu urazu stawu kolanowego jedna z naszych podstawowych zawodniczek Hanna Maliszewska musiała zrezygnować z udziału w sparingach w kolejnych dniach.

W czwartek odbyły się kolejne 3 jednostki treningowe. Pierwsze spotkanie odbyło się ok. godz. 12:00 z Francją ponownie grając 2x10 minut. Po środowej analizie Polki nieco poprawiły swoje błędy z poprzednich meczów stawiając na obronę, jednak w dalszym ciągu dominacja w obronie oraz doświadczenie w ataku pokazywało wyższość gospodarzy, tym razem 4:0. Po obiedzie Polska zmierzyła się z Belgią grając 2x10 minut, ponownie dominując drużynę z Zachodu 3:0. Po krótkiej przerwie Kadra wróciła do przeciwniczek z pierwszego treningu grając 2x10 minut (wynik 5:1 dla Francji), a następnie kończąc dzień analizą.

Piątek był ostatnim dniem sparingowym, w którym Polska Reprezentacja spotkała się w godzinach porannych z Francją 2x10 minut, tym razem było 6:2. Kończąc camp w Soustons Polki odbyły wieczorny trening grając w tzn. „grę kanadyjską”  między sobą.

W sobotę (02.04.2022) Kadra wyruszyła do Polski, z powodu opóźnienia samolotu zmuszona była do przedłużenia pobytu w Paryżu o kilka godzin.