Rugby Team Siedlce v Legia 75:4315.11.2021

Rugby Team Siedlce czyli połączone zespoły Pogoni i WFS Veterans pokonał 13 listopada br. stołeczną Legię 75:43. Mecz był poświęcony pamięci prezesa siedleckiego klubu i sympatyka Legii Leszka Czaplickiego.

Przed meczem odbyło się odsłonięcie IX już tablicy z Historią Siedleckiego Rugby. Po minucie ciszy rozpoczęło się towarzyskie spotkanie, które jeszcze kwadrans przed końcem skończyło by się wynikiem 39:31. W końcówce gospodarze przyspieszyli jednak grę odskakując na 75:43. Na boisku nie mogło zabraknąć Wojciecha "Szonka" Szoneckiego, który tradycyjnie zagrał w obu zespołach. Po meczu obie drużyny z kibicami złożyły wieńce na grobie Leszka i modlitwą uczciły jego pamięć.

Tradycyjna trzecia połowa odbyła się w pizzerii Kampa. Na początku pamiątkową tablicę odebrał Daniel "Czester" Szczepaniak, który przygodę z rugby zaczynał w Pogoni, a zakończył w Legii. Popołudnie i wieczór wypełniły mecze rugby w tym ten najważniejszy, w którym po emocjonującej końcówce reprezentacja Polski pokonała Niemcy 21:16 awansując na pierwsze miejsce w tabeli Rugby Europe Trophy. Po pomeczowych wywiadach z Gdyni drużyna Legii wyruszyła w drogę powrotną do Warszawy, a pozostali obejrzeli jeszcze mecz testowy Portugalii z Japonią, a na koniec powtórkę REC Rumunia v Holandia.