Rugby Championship - 2 kolejka23.08.2014

W Rugby Championship rozegrano „rewanże” z pierwszej kolejki, Nowa Zelandia pokonała Australię 51:20, a Argentyna uległa Południowej Afryce 31:33.

Tak jak przed tygodniem mecz Nowej Zelandii z Australią toczył się dodatkowo o Bledisloe Cup, puchar przechodni dla zwycięzcy pojedynków między tymi krajami od 1932 roku. Po remisie i wygranej Nowej Zelandii rozstrzygnięcie nastąpi w trzecim meczu, który planowany jest na 18 października w Brisbane już poza Rugby Championship. Nie było wątpliwości, który zespół był tego dnia lepszy, goście wprawdzie objęli prowadzenie po karnym, ale cieszyli się nim zaledwie 4 minuty.
Za to Pumy były bardzo blisko pokonania rugbystów z Południowej Afryki. W pierwszej odsłonie punkty padały na przemian, a żaden z zespołów nie uzyskał zdecydowane przewagi. Po zmianie stron obraz gry się zmienił, Argentyna z 13:16 wywindowała w 56 minucie wynik na 28:16. Springboki rozpoczęły pościg by dziesięć minut przed końcem meczu prowadzić 30:28. W końcówce przez chwilę Argentyna prowadziła 31:30, wynik meczu ustalił jednak Morne Steyn kopiąc karnego dla Południowej Afryki.
Rozgrywki zostaną wznowione 6 września. Zagrają Australia z Południową Afryką i Nowa Zelandia z Argentyną.