POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Relacja Anety z Nivelles 7's i Budapest 7's07.07.2016


Koniec kolejnego pracowitego sezonu w Polsce, w którym miałam przyjemność uczestniczyć nie zakończył mojej aktywności na boiskach. Ostatnie 2 weekendy spędziłam nadal aktywnie, bo na 2 turniejach Rugby 7. W dniach 24-26 czerwca br. odwiedziłam Belgię, gdzie brałam udział w międzynarodowym turnieju Nivelles 7s, natomiast w dniach 1-3 lipca br. Węgry i turniej Budapest 7s (tym razem z Adrianem Pawlikiem).
 
Obydwa turnieje okazały się bardzo udane, prezentowały wysoki poziom sportowy, zgromadziły międzynarodowe środowisko drużyn specjalizujących się w odmianie 7-osobowej, ale również tych, które w trakcie sezonu koncentrują się na rozgrywkach 15-osobowych, a lato wykorzystują na utrzymanie wysokiej aktywności. 
Nivelles 7’s zgromadził blisko 30 zespołów z Belgii, Francji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Miałam okazję pracy zarówno wśród bardzo doświadczonych w europejskich rozgrywkach sędziów (Rugby Europe) jak i otrzymać olbrzymie wsparcie od 3 Trenerów Sędziów, którzy na co dzień pracują z najlepszymi (Dana Teagarden, Johan Meersman, John Van Beeck). W trakcie turnieju poprowadziłam 6 spotkań jako sędzia główny i 5 jako sędzia asystent w tym 1/4 finału Cup Panów i finał Cup Pań (wygrany przez reprezentację Niemiec po bardzo zaciętej rywalizacji z reprezentacją Belgii). Zarówno współpraca w 16-osobowym zespole sędziów jak i olbrzymie wsparcie Trenerów (pełna analiza meczów, informacja zwrotna wraz z dokumentacją pomeczową, nagrania wszystkich poprowadzonych spotkań wraz z komentarzami i wskazówkami rozwoju) dało mi bardzo wiele i z pewnością przyniesie korzystne efekty w mojej pracy na boisku.
 
Budapest 7’s ma dość krótką historię, bo turniej rozgrywany był po raz 3-ci, natomiast już poprzednia edycja, na którą zostałam zaproszona przez organizatorów pokazała, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla drużyn podróżujących na turnieje Rugby 7. Świetna lokalizacja, niemal gwarantowana pogoda i przystępne ceny pobytu pozwoliły na zgromadzenie ciekawych drużyn nie tylko z regionu Europy. Tu obok kategorii Pań (udział wzięły m.in. reprezentacje Chorwacji, Słowacji, Węgier, ale i drużyna z Abu Dabi prowadzona przez trenera pochodzącego z Fiji) swoje zmagania rozgrywali Panowie w 2 formułach (Social i Cup). Miałam przyjemność poprowadzenia 6 spotkań w tej ostatniej, najbardziej zaciętej kategorii (Men’s Cup) w tym 1/2 finału, który rozegrał się pomiędzy ubiegłorocznymi triumfatorami Project X Waterboys (za tą zabawną nazwą kryje się drużyna zawodników na co dzień występujących w Szkocji i Anglii), a ich kolegami w brytyjskich i szkockich boisk występującymi pod nazwą Old Guard. Mecz był niezwykle szybki i zacięty, zarówno tempo rozgrywanego spotkania jak umiejętności techniczne zawodników zrobiły olbrzymie wrażenie na obserwatorach. Był to kolejny bardzo udany i spędzony weekend w świetnym towarzystwie kolegów sędziów z różnych strony świata a przede wszystkim wśród rugbowej rodziny!
 
Za nieco ponad tydzień (16-17.07.2016) będę miała przyjemność pracy w grupie sędziów asystentów w ramach wielkiego święta rugby w Polsce - Turnieju GPS w Gdyni, a w ostatni weekend lipca (30-31.7.2016) po raz 3-ci będę miała okazję uczestnictwa w największym turnieju rugby „dziesiątek” w Europie - Stockholm 10’s.
 
To był pracowity sezon, a lato nie zwalnia tempa, więc do zobaczenia na boiskach
 
Aneta Bejm
 
KNK7: Panie przed Esztergom 7: Panowie przed Exeter
Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot    
2 Budowlani Łódź SA    
3 MKS Pogoń Siedlce    
4 OKS Skra Warszawa    
5 KS Budowlani Lublin    
6 RC Orkan Sochaczew    
7 RzKS Juvenia Kraków    
8 KS Budowlani Łódź - wycofali się z rozgrywek    
9 RC Lechia Gdańsk    
10 RC Arka Gdynia