RET: Grali rywale Polaków23.11.2016

W minioną sobotę odbyły się dwa mecze w ramach naszej grupy Rugby Europe Trophy. Równolegle o tej samej porze zmierzyły się reprezentacje Holandii i Mołdawii oraz Szwajcarii i Portugalii.

W pierwszym meczu zakończonym wynikiem 44:17 Holandia zdobyła siedem przyłożeń, a goście byli w stanie odpowiedzieć tylko trzema. Do przerwy gospodarze uzyskali rezultat 32:12 co wskazuje, że w drugiej połowie spotkanie uległo wyrównaniu. Holandia z dwoma zwycięstwami zajmuje w chwili obecnej pierwsze miejsce w tabeli.

W drugim spotkaniu Szwajcaria po wyrównanej rozgrywce uległa Portugalii 10:28. Do przerwy rezultat wyniósł 3:10 dla gości, a rozstrzygnięcie zapadło w drugiej połowie meczu. Błędy Szwajcarów i dwa przyłożenia gości pozwoliły im wypracować korzystny dla siebie rezultat. O zwycięstwie Portugalii zadecydowało głównie większe doświadczenie zawodników, a zdobycie przez nich przyłożenia w pierwszej minucie, było dla Szwajcarów kubłem zimnej wody, jeśli chodzi o dalszą grę w obronie. Młyn gospodarzy nie ustępował młynowi Portugalii, a przyłożenia w drugiej połowie dla gości zdobywali zawodnicy ataku w 65 i 70 minucie meczu.

Kolejne spotkanie w naszej grupie odbędzie się 26 listopada, kiedy Szwajcaria zmierzy się z Mołdawią. Będzie to ostatni mecz w rundzie jesiennej, a 18 lutego 2017 początek rundy wiosennej i mecz Portugalia - Polska.

Jesteśmy do tej pory jedyną drużyną, która nie straciła punktów z gry i miejmy nadzieje, że po 18 lutego, ta nowa świecka tradycja wpisze się w pewien długotrwale obowiązujący dla nas kanon.