Puchar 6 Narodów - 4 kolejka15.03.2015

W czwartej kolejce Pucharu 6 Narodów zwyciężali Walijczycy, Anglicy i Francuzi.

Walijczycy objęli prowadzenie już w 3 minucie i nie oddali go do końca spotkania. Losy meczu mogły potoczyć się inaczej gdyby w 55 minucie Irlandia zdobyła przyłożenie, jednak po ponad trzydziestu fazach gry „Koniczynkom” ta sztuka się nie udała. W ten sposób nie ma już w tegorocznym Pucharze drużyny bez porażki.
Gdy Jonathan Joseph  w 4 minucie zdobył przyłożenie dla Anglii mogło się wydawać, że Szkoci poniosą klęskę, ci jednak doprowadzili dwukrotnie do remisu, a następnie objęli prowadzenie 13:10. Po przerwie punkty zdobywali już tylko rugbiści „Czerwonej Róży”, wygrywając 25:13 zdobyli „przy okazji” Puchar Kalkuty.
Przez pół godziny meczu w Rzymie utrzymywał się wynik 0:0, ale na przerwę Francuzi schodzili już z 9 punktami przewagi zdobytymi w rzutach karnych, po zmianie stron dodali m.in. dwa przyłożenie wygrywając 29:0.

W tabeli mamy teraz trzy drużyny z 6 punktami za trzy zwycięstwa, a szansę na Puchar ma także Francja, rozstrzygnięcie nastąpi więc dopiero w ostatniej kolejce

14.03.2015 Millennium Stadium, Cardiff
Walia v Irlandia 23:16 (15:9)

14.03.2015 Twickenham, Londyn
Anglia v Szkocja 25:13 (10:13)

15.03.2015 Stadio Olimpico, Rzym
Włochy v Francja 0:29 (0:9)

Tabela: 1.Anglia 6 pkt. 102-65; 2.Irlandia 6 pkt. 79-46; 3.Walia 6 pkt. 85-73; 4.Francja 4 pkt. 68-46; 5.Włochy 2 pkt. 42-121; 6.Szkocja 0 pkt. 63-88.