POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.567.242 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Posnania odradza się jak feniks z popiołów21.01.2017


Radosław Patroniak - Głos Wielkopolski
 
Rugbyści Posnanii w poprzednim sezonie występowali w II lidze. Po awansie w nadchodzącym sezonie drużyna będzie już budowana z myślą o elicie.
 
Ambitne plany sportowe muszą mieć oparcie w solidnym budżecie finansowym. Dzięki koordynatorowi sekcji rugby w klubie ze Słowiańskiej, czyli Pawłowi Najdkowi, wiosną „Muszkieterowie” mają występować w I lidze pod nazwą JTC Posnania. Były sponsor koszykarek MUKS zapowiada, że do niego dołączą już niedługo też inne firmy. 
 
- Tradycje rugby w Poznaniu są ogromne. Docelowo chcemy wrócić do Ekstraligi, ale już na jej zapleczu będziemy też dysponować mocnym składem. Nie ukrywam, że bez Pawła nie byłoby mnie w Posnanii, bo to jest człowiek, któremu ufam, i który wie jak budować drużynę krok po kroku - przekonywał Jacek Trzeciak. 
 
Według niego kibice rugby w Poznaniu mogą być spokojni o przyszłość drużyny ze Słowiańskiej. - Tam, gdzie się pojawiłem zawsze był sukces. Tak było w Lechu, w MUKS-ie, a Kacper Majchrzak również zaczął szybciej pływać, od kiedy związał się ze mną umową sponsorską. Mam nadzieję więc, że przyniosę też szczęście rugbystom - dodał Trzeciak. 
 
Oprócz JTC wsparcie dla sekcji jajowatej piłki zadeklarowała Kancelaria Szwak & Spółka Księgowi. Czy ich śladem pójdą następne firmy? - Bardzo bym tego chciał, ale wolałbym przed sezonem nie składać jakichkolwiek deklaracji. Już niedługo wyjedziemy na zgrupowanie do Jarocina. W marcu czeka nas pierwszy ligowy mecz, a sytuacja personalna w drużynie nie jest aż tak optymistyczna, by sny o potędze ziściły się w ciągu roku - przyznał Najdek. „Muszkieterowie” aż dziewięciu zawodników mają na wypożyczeniu. - To prawda, ale większość z nich nie wróci do nas, do I ligi, skoro może grać w ekstralidze. Poza tym nasze zaplecze juniorskie nie wygląda tak dobrze jak 5-6 lat temu. Mamy 30-osobową kadrę, ale w trakcie sezonu na pewno się ona wykruszy - zauważył Najdek. 
 
Uważa on, że w I lidze są mocni rywale (Skra Warszawa, Czarni Pruszcz Gdański, Arka Rumia i Orkan Sochaczew). - Nie będziemy chłopcami do bicia, ale nie będziemy też głównym faworytem do awansu. Nie prężmy niepotrzebnie muskułów - zakończył 42-letni Najdek.
 
Nowa strona www Rugby Europe Puchar Sześciu Narodów ma najwięcej kibiców

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 9 5
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.567.242 liczba odwiedzin od
01.01.2014