PLR7: VIII Turniej w Sopocie08.05.2023

W dniu 7 maja 2023 w Sopocie odbył się VIII Turniej Polskiej Ligi Rugby 7, w którym udział wzięło 8 drużyn, a cały turniej został rozegrany systemem pucharowym. W turnieju zwyciężyła drużyna Zielono-Czarnych Lechia Gdańsk, która w finale pokonała Kaskadę Szczecin 33:7, a 3 miejsce przypadło drużynie Tytana Gniezno, która w małym finale pokonała Alfę Bydgoszcz 33:0.
W rozegranych 12 meczach punkty zdobyło 40 zawodników. Suma zdobytych punktów wynosi 418, na które składa się 68 przyłożeń i 39 podwyższeń. W turnieju pokazano 10 żółtych kartek.
Najwięcej punktów w turnieju – 49 zdobył Mateusz Kolas z Zielono-Czarnych Lechia Gdańsk (zmiana nazwy drużyny z Zielono-Czarni Pruszcz Gdański). Na ten dorobek punktowy składa się największa liczba przyłożeń w turnieju (7), jak i najwięcej podwyższeń (7).

Klasyfikacja turnieju PLR7 w Sopocie
1. Zielono-Czarni Lechia Gdańsk – 20 pkt.; 2. Kaskada Szczecin – 18 pkt.; 3. Tytan Gniezno – 16 pkt.; 4. Alfa Bydgoszcz – 14 pkt.; 5. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 12 pkt.; 6. Posnania Poznań – 10 pkt.; 7. KSRC Koszalin – 8 pkt.; 8. Rugby Biesal – 6 pkt.

Klasyfikacja Generalna Polskiej Ligi Rugby 7
1. Tytan Gniezno – 136 pkt.; 2. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 114 pkt.; 3. Rugby Biesal – 80 pkt.; 4. Rugby Klub Unisław – 78 pkt.; 5. Posnania Poznań – 64 pkt.; 6. AZS AWF Warszawa – 64 pkt; 7. Kaskada Szczecin – 60 pkt.; 8. Zielono-Czarni Lechia Gdańsk – 48 pkt.; 9. Alfa Bydgoszcz – 45 pkt.; 10. Bolesławiec Rugby Club – 44 pkt.; 11. KSRC Koszalin – 24 pkt.; 12. Rugby Club Częstochowa – 14 pkt.; 13. Czarni Bytom – 10 pkt.; 14. Rugby Ruda Śląska – 6 pkt.; 15. Ciechan Ciechanów – 6 pkt.; 16. Rugby Biesal II – 2.pkt.

Krzysztof Kuśnierek
Komisarz Rozgrywek Rugby 7

Nominacje do EPCR Player of the Year 2023 Jesienią startują WXV - globalny turniej kobiet