POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

OKKWJ w Pucku - Sprawozdanie30.09.2014

W dniach 24-28.09.2014 r. w ośrodku „Delfin” w Pucku odbyła się kolejna Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich Juniorów w rugby. Pierwsza jesienna akcja szkoleniowa kadr wojewódzkich ukierunkowana była po kątem doskonalenia organizacji gry otwartej w ofensywie, oraz zachowań zawodników w zakresie obrony zespołowej i indywidualnej. Elementem dodatkowym była prezentacja i nauka indywidualnego treningu motorycznego dla zawodnika kategorii wiekowej U18 w zakresie szybkości, siły i wytrzymałości specjalnej. Program konsultacji obejmował także gry kontrolne, w których rywalizowały reprezentacje poszczególnych regionów (województw), a ostatniego dnia rozegrany został mecz pomiędzy dwoma zespołami złożonymi z  zawodników szerokiej Kadry Polski U18.  Realizacja zadań treningowych oraz poziom gier spełniły założone cele szkoleniowe. Zawodnicy uczestniczący w OKKW wykazali duże zaangażowanie podczas zajęć i rozgrywanych meczów gdzie styl gry stał na wysokim poziomie. Po za zawodnikami powoływanymi wcześniej do szerokiej Reprezentacji Polski U18, bardzo dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy, którzy do tej pory nie byli jeszcze szkoleni centralnie w kadrze juniorów: Adam Piotrowski (Ogniwo Sopot), Adrian Sajdowski (Lechia Gdańsk), Adrian Niemiec, Norbert Okoniewski i Bartłomiej Sadowski (Orkan Sochaczew). W czasie konsultacji odbyły się również zajęcia teoretyczne dla zawodników oraz warsztaty metodyczno-szkoleniowe trenerów.
 
 
W akcji wzięło udział 62 zawodników z rocznika 1997-1998  z okręgów: pomorskiego (17), mazowieckiego (11), łódzkiego (16), wielkopolskiego (7), lubelskiego (7) i małopolskiego (4). Sztab szkoleniowy stanowili: Maciej Misiak – kierownik wyszkolenia PZR, Krzysztof Okapa – trener Kadry U18, Krzysztof Krzewicki - Ogólnopolski Oficer Rozwoju i trener Województwa Pomorskiego (Lechia Gdańsk), a także inni trenerzy kadr wojewódzkich: Marek Maciejewski i Przemysław Pustkowski (Łódzkie - KS Budowlani Łódź), Jakub Seklecki (Mazowieckie - Orkan Sochaczew), Bartosz Włodarek (Wielkopolskie - Sparta Jarocin), Leszek Samel (Małopolskie - Juvenia Kraków) i Jacek Zalejarz (Lubelskie - Budowlani Lublin). 
 
Kadry wojewódzkie juniorów są najbliższym zapleczem Kadry Polski U18 i naturalną drogą do gry zawodnika w reprezentacji. W konsultacji w Pucku, zabrakło jednak kilku zawodników, którzy mieliby szansę na dalsze szkolenie w kadrze narodowej. Ze Skry Warszawa nie przyjechał nikt z pięciu powołanych juniorów, a z dwóch siedleckich klubów: Pogoni i MKR stawił się zaledwie jeden z czterech zawodników zaproszonych do udziału w konsultacji. Z kolei z kadry Pomorza dwóch zawodników Lechii Gdańsk nie mogło wziąć udziału w akcji z powodu braku aktualnych badań lekarskich. Niestety, na OKKW do Pucka nie przyjechali zaproszeni szkoleniowcy z w/w klubów mazowieckich (Skry, Pogoni i MKR) oraz z Ogniwa Sopot i Arki Gdynia, które także szkolą zawodników w tej kategorii wiekowej. Jest to niepokojący sygnał zarówno dla trenerów klubowych jak i dla trenerów kadr wojewódzkich. 
 
Krzysztof Okapa
Tytan zwyciężył w Esztergom Reprezentacja 7 w Monachium
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 2 9
2 RC Orkan Sochaczew 2 8
3 MKS Ogniwo Sopot 2 6
4 RzKS Juvenia Kraków 2 6
5 OKS Skra Warszawa 1 5
6 MKS Pogoń Siedlce 1 4
7 RC Lechia Gdańsk 2 1
8 RC Arka Gdynia 2 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0