O III miejsce: Skra v Orkan 0:1703.07.2021

W rozegranym na warszawskim Bemowie spotkaniu o III miejsce w Ekstralidze Rugby Skra Warszawa uległa Orkanowi Sochaczew 0:17.

Mecz od początku do ostatniego gwizdka toczył się w szybkim tempie choć zdobyczy punktowych było niewiele. Pierwsze punkty, z rzutu karnego zostały zdobyte dopiero po 28 minutach gry, jeszcze przed przerwą pierwsze przyłożenie zdobył Artur Fursenko, a wynik połowy na 0:10 ustalił podwyższeniem Pieter Steenkamp. Po zmianie stron mecz nadal był wyrównany, a punktów nie było, dopiero w 69 minucie decydujące o zwycięstwie przyłożenie zdobył Adrian Pętlak. Po podwyższeniu Steenkampa Orkan miał przewagę 17 punktów, której przy tak równym meczu nie dało się do końca meczu roztrwonić. Druga połowa zgodnie z zegarem boiskowym trwała 53 minuty, w tym doliczonym czasie przyłożenie dla Skry zdobył Violeti Kolo, ale po podaniu do przodu więc nie zostało uznane. W końcówce jeszcze dwukrotnie gospodarze mogli zmienić wynik, ale akcjom zabrakło wykończenia i w rezultacie kończyli mecz z zerowym dorobkiem punktowym. W zespole Skry na pewno był widoczny brak Daniela Gduli (czy zmienił by losy meczu?), a będący na fali wznoszącej Orkan uczcił brązowym medalem 50-lecia rugby w Sochaczewie. MPV meczu został Artur Fursenko z Orkana.

03.07.2021 : Ekstraliga - Mecz o III miejsce
OKS Skra Warszawa v RC Orkan Sochaczew  0:17 (0:10)  /Dominik Jastrzębski, Mirosław Szczepański, Monika Macoń, Adrian Pawlik- techniczny/
Punkty Orkan: Peter Steenkamp 7 (2pd, K), Artur Fursenko 5 (P), Adrian Pętlak 5 (P).
Żółte kartki: Cyprian Majcher (Skra), Radosław Rakowski i Adam Szwarc (Orkan).

Zdjęcia: RC Orkan Sochaczew