POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Metodyka Nauczania Rugby15.10.2014

Głównym celem programu "Rugby Tag - co dalej ?" jest zwiększenie ilości młodych zawodników trenujących rugby w Polsce. Po przygodzie z tagami staramy się zachęcić dzieci do uprawiania rugby kontaktowego. Służą temu szkolenia licencyjne podnoszące kwalifikacje nauczycieli, animatorów orlików oraz innych osób zajmujących się dotychczas tylko rugby Tag. Dodatkowym i bardzo ważnym elementem tego procesu transformacji jest powstający cykl materiałów szkoleniowych, ogólnie dostępnych na stronie Polskiego Związku Rugby. 
Krótkie filmy szkoleniowe pokazują uproszczoną metodykę nauczania podstawowych elementy technicznych rugby i systematykę ćwiczeń dostosowaną do przejścia z poziomu rugby Tag do gry kontaktowej oraz uwagi dotyczące przepisów gry. Materiały te posiadają komentarz autora oraz zawierają grafikę opisową, przez co w znacznym stopniu ułatwiają właściwy odbiór ćwiczeń przez osoby wcześniej nie uprawiające rugby.
 
Autorzy: Mirosław Żórawski i Krzysztof Krzewicki
 
Materiał dostępny po wejściu w zakładkę „Treningi” w menu bocznym, a następnie wybranie „Metodyka nauczania” lub po kliknięciu [tutaj].
 
Lekcje do pobrania:
Lekcja 1: Podanie klasyczne
Lekcja 2: Podanie rotacyjne
Lekcja 3: Zejście z linii obrony
Lekcja 4: Szarża
 
Kolejne lekcje w przygotowaniu.
 
Weterani zakończyli sezon we Lwowie Konferencja przed meczem z Holandią