MP Kobiet 7 U16: Turniej VI Łódź - KS Budowlani obronił tytuł13.06.2022

W niedzielę, 12 czerwca 2022 w Łodzi został  rozegrany Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U16, którego gospodarzem był Klub Sportowy Budowlani Łódź.

W rozgrywanym systemem każdy z każdym turnieju najlepsze okazały się rugbistki KS Budowlani Łódź, które wygrały 3 mecze i zremisowały z RC Częstochowa - drugą drużyną turnieju. Na trzecim miejscu uplasowały się Błyskawice Rugby Rzeszów, które pierwszy raz w swojej historii wygrały dwa mecze w turnieju U16. Czwarte miejsce w turnieju przypadło Amazonkom Budowlani Lublin, a piąte Venol Atomówki Łódź

Klasyfikacja Końcowa Turnieju :
I. KS Budowlani Commercecon Łódź
II. RC Częstochowa
III. Błyskawice Rugby Klub Rzeszów
IV. Amazonki KS Budowlani Lublin
V.  Venol Atomówki Łódź

Mistrzostwo Polski Polski Kobiet U16 w Rugby 7 i złote medale drugi rok z rzędu zdobyły zawodniczki KS Budowlani Commercecon Łódź. Wicemistrzostwo Polski i srebrne medale przypadły drużynie RC Częstochowa, dla których był to debiutancki sezon. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Amazonki KS Budowlani Lublin, które w decydującym o brązowym medalu, bardzo emocjonującym meczu pokonały Venol Atomówki Łódź 21:15. Piąte miejsce zajęły Błyskawice Rugby Rzeszów, dla których również był to debiutancki sezon.

Turniej sędziowali Emil Kozioł (sędzia główny) i Mieszko Lech.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom turnieju: Commercecon, Blachy-Pruszyński, GROT, CWK Sp. z o.o., Pagma Bud, Media4U, SNS Foods, Krysiak Engineering, Book&Cook, Klotho i firmie Primavera za wodę mineralną dla zawodniczek.

W załączniku wyniki i klasyfikacja generalna po turnieju.