POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.462.695 liczba odwiedzin od
01.01.2014

ME7: Konferencja prasowa na PGE Arenie13.06.2015


W Gdańsku na PGE Arenie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca przyszłotygodniowy turniej siódemkowy. Licznie zgromadzonym trójmiejskim mediom pokazano jak ważną imprezą będzie drugi turniej ME, który zostanie rozegrany 20–21 bieżącego miesiąca na stadionie przy Traugutta w Gdańsku. Po zwycięstwie w Esztergom polska kadra siódemek jest zdecydowanym faworytem imprezy, tym bardziej, że gra u siebie.

Należy przypomnieć, o co tak właściwie toczyć się będzie gra w tym turnieju. Dziesięć siedmioosobowych reprezentacji narodowych gra po pierwsze o awans do Rugby Europe Grand Prix Series, a po drugie i najważniejsze o awans do turnieju barażowego o igrzyska olimpijskie Rio de Janeiro w 2016 roku. Rugby powróci do programu igrzysk po 100 latach przerwy w odmianie siedmioosobowej.

Główny gospodarz turnieju prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, podkreślił, że od początku piastowania swojej funkcji, czyli od ponad 17 lat, stara się mocno promować rugby w Gdańsku. Podkreślał istotne cechy, jakie rugby jego zdaniem promuje nasza dyscyplina, czyli budowanie wspólnoty. Uważa, że też rugby to bardzo inteligentny sport i grają w niego inteligentni ludzie.

Były prezes Polskiego Związku Rugby, a obecnie sternik Ogniwa Sopot, Jan Kozłowski, powiedział, że Mistrzostwa Europy rugby 7 w Gdańsku to kolejna impreza po zeszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 18 w Wielkopolsce zorganizowana przez Polskę, co stanowi dowód na to, że Rugby Europe docenia polskie rugby, a notowania polskiego związku w ramach europejskiej federacji rosną.

Na konferencji nie zabrakło również przedstawicielki kobiecego rugby. Kadra kobiet siódemek przygotowuje się w Cetniewie do żeńskich Mistrzostw Europy siódemek, które już w ten weekend zostaną rozegrane w litewskim Kownie.

O imprezach dodatkowych opowiedział wiceprezes PZR ds. sportowych Grzegorz Kacała. Na Długim Targu w Gdańsku odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w podawaniu piłki do tyłu, czyli w tzw. wachlarzu rugbowym, który z reguły tworzy siedmiu zawodników. Do pobicia rekordu zachęceni zostali mieszkańcy Gdańska, przedstawiciele trójmiejskich klubów sportowych, a także turyści.

Trener Krzysztof Folc przypomniał, ze polska reprezentacja to najmłodsza ekipa obu turniejów. Odniósł się również do szczegółów technicznych, mianowicie boiska na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku, które jest znacznie szersze niż w Esztergom, co będzie jego zdaniem miało duże i pozytywne znaczenie dla gry jego drużyny. Od trzech lat kadra siódemkowa dobija się do europejskiej elity, dzięki organizacji turnieju u siebie jesteśmy faworytem i cel minimum to wygranie również drugiego turnieju. Faworyci to właśnie Polska, Ukraina i Izrael.

Na koniec konferencji nie mogło nie paść pytanie o to, kiedy kadra piętnastoosobowa zagra na stadionie wielkości PGE Areny Gdańsk. Na to pytanie próbował odpowiedzieć Maciej Brażuk, menadżer kadry, który stwierdził, że od dwóch lat próbuje stworzyć liczną grupę kibiców, która podążą za reprezentacją niezależnie od tego, gdzie ona gra.
 
Tekst: Max Ziara (Rugby Polska) / Foto: Jerzy Krzysztof Czapkowski
 
MPS7: Finał XXI Mistrzostw Polski MPJ: Turniej finałowy, Sochaczew

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.462.695 liczba odwiedzin od
01.01.2014