POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Łukasz Jasiński w Esztergom 26.04.2017

 
W miniony weekend w miejscowości Esztergom miałem przyjemność poprowadzić zawody Rugby Europe Conference 2 North pomiędzy drużyną Węgier oraz Norwegii.
 
Komisarzem zawodów był Jose Manuel Pardal, dyrektor Hiszpańskiej Szkoły Sędziów oraz trener Alhambry Nievas, sędziującej turnieje WRWSS i będącej jedynym w pełni profesjonalnym sędzią w Hiszpanii. Moimi asystentami byli Romain Rouzairol (Francuz mieszkający w Norwegii) oraz Attila Jánosi (Węgry).
 
Był to dynamiczny, wymagający mecz w którym obie drużyny chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Pierwsza połowa wygrana przez gospodarzy 32:0 obnażyła wszystkie niedociągnięcia w obronie gości, Węgrzy mieli przewagę w grze otwartej i formacji młyna. W drugiej połowie mecz się wyrównał a Norwegowie, grający od 20 minuty w 14, pokazali wolę walki i zdobyli honorowe przyłożenie. Końcowy wynik to 42:7 dla gospodarzy, którzy mają duże szanse na awans do wyższej dywizji.
 
Organizacja zarówno całego wyjazdu jak i samego meczu stała na wysokim poziomie. Równolegle do meczu odbywał się koncert oraz kilka pobocznych eventów, które ściągnęły na mecz kilkusetosobową widownię.
 
Odnośnie sędziowania - mój międzynarodowy debiut został pozytywnie oceniony przez przedstawicieli obu drużyn oraz komisarza zawodów, co mogę uznać za osobisty sukces. Mam nadzieję na kolejne powołania z RE.
 
Łukasz Jasiński
 
KNK7: Powołania do Ossy KNK7: Powołania na zgrupowanie w Ossa
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11