POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
8.992.408 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Łukasz Jasiński w Esztergom 26.04.2017

 
W miniony weekend w miejscowości Esztergom miałem przyjemność poprowadzić zawody Rugby Europe Conference 2 North pomiędzy drużyną Węgier oraz Norwegii.
 
Komisarzem zawodów był Jose Manuel Pardal, dyrektor Hiszpańskiej Szkoły Sędziów oraz trener Alhambry Nievas, sędziującej turnieje WRWSS i będącej jedynym w pełni profesjonalnym sędzią w Hiszpanii. Moimi asystentami byli Romain Rouzairol (Francuz mieszkający w Norwegii) oraz Attila Jánosi (Węgry).
 
Był to dynamiczny, wymagający mecz w którym obie drużyny chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Pierwsza połowa wygrana przez gospodarzy 32:0 obnażyła wszystkie niedociągnięcia w obronie gości, Węgrzy mieli przewagę w grze otwartej i formacji młyna. W drugiej połowie mecz się wyrównał a Norwegowie, grający od 20 minuty w 14, pokazali wolę walki i zdobyli honorowe przyłożenie. Końcowy wynik to 42:7 dla gospodarzy, którzy mają duże szanse na awans do wyższej dywizji.
 
Organizacja zarówno całego wyjazdu jak i samego meczu stała na wysokim poziomie. Równolegle do meczu odbywał się koncert oraz kilka pobocznych eventów, które ściągnęły na mecz kilkusetosobową widownię.
 
Odnośnie sędziowania - mój międzynarodowy debiut został pozytywnie oceniony przez przedstawicieli obu drużyn oraz komisarza zawodów, co mogę uznać za osobisty sukces. Mam nadzieję na kolejne powołania z RE.
 
Łukasz Jasiński
 
KNK7: Powołania do Ossy KNK7: Powołania na zgrupowanie w Ossa

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 10
2 RC Lechia Gdańsk 5
3 RC Arka Gdynia 4
4 RC Orkan Sochaczew
1
5 KS Budowlani Łódź 0
  Grupa B    
1 MKS Ogniwo Sopot
2 MKS Pogoń Siedlce
3 KS Budowlani Lublin
4 OKS Skra Warszawa
5 RzKS Juvenia Kraków

 Wyniki

8.992.408 liczba odwiedzin od
01.01.2014