POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Łódź czeka na uczestników GPS13.08.2018

 
Łódź czeka na uczestników Europe Sevens Grand Prix Series 2018
 
Marcin Durasik / Wydział Sportu https://uml.lodz.pl/
 
W pierwszej dekadzie września Łódź po raz drugi będzie gospodarzem mistrzostw Europy w rugby 7 - olimpijskiej odmianie tej dyscypliny. Ostatni turniej Rugby Europe Sevens Grand Prix Series 2018 zostanie rozegrany w dniach 8-9 września na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2.
 
Oprócz reprezentacji Polski w imprezie wystąpią: Francja, Walia, Anglia, Hiszpania (uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016) oraz Niemcy, Portugalia, Rosja, Gruzja, Włochy, Irlandia i Szwecja.
 
- Bardzo się cieszymy, mogąc po raz kolejny gościć przede wszystkim naszą drużynę narodową. Tym razem siódemek. Na meczach z Holandią, Portugalią i reprezentacją Europy Łódź pokazała, że kocha rugby. Liczymy więc na to, że tym razem również będziemy mogli się cieszyć bardzo fajną imprezą. Zapraszam do nas wszystkich, którzy kochają rugby i chcieliby zobaczyć mecze na najwyższym poziomie. Przypomnę, że rugby siedmioosobowe jest dyscypliną olimpijską, więc przy okazji życzę naszej drużynie, by w miarę szybko znalazła się w gronie tych, którzy będą występowali na kolejnych olimpiadach - powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
 
W spotkaniu z dziennikarzami wzięli tez udział przedstawiciele Polskiego Związku Rugby, którzy prezydent Zdanowskiej wręczyli reprezentacyjną koszulkę z jej nazwiskiem, numerem 1 i logo Łodzi.
 
- Po raz kolejny chciałbym podziękować władzom miasta za to, że przychylnie do nas podchodzą. Dzięki temu możemy tu zorganizować kolejną wielką imprezę rugbową. Chcę podkreślić, że Łódź na swoich stadionach gromadzi bardzo dużą publiczność. Na meczach piętnastek mieliśmy już po dziewięć i siedem tysięcy ludzi, a na poprzednim GPS też przewinęło się kilka tysięcy. Mam nadzieję, że teraz publiczność również nie zawiedzie. Tym bardziej, że w jednym z tegorocznych cyklów ME nasza reprezentacja zajęła 9 miejsce, najwyższe w dotychczasowej historii występów w tych rozgrywkach - powiedział wiceprezes PZR Bartosz Chudzik.
 
- Na wcześniejszych zawodach pokazaliśmy, że mamy szansę mierzyć się na równi z topowymi zespołami. Przed wrześniowym turniejem mogę obiecać, że na boisku zostawimy płuca i każdemu, kto przyjdzie na stadion damy powód do dopingowania - zapowiedział reprezentant Polski z KS Budowlani Łódź Dawid Tarnawski.
 
Organizatorzy turnieju zapowiedzieli, że rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie wiele imprez towarzyszących. W sobotę 8 września i niedzielę 9 września mecze będą rozgrywane od godz. 10 do 18. Po ostatnim spotkaniu nastąpi uroczyste zakończenie tegorocznego cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series, z wręczeniem nagród i medali.
 
XV: Zgrupowanie we Włoszech Rusza VII turniej Rugby Championship
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK7 - Nancy Sevens
Francja, 11.05.2019 - 12.05.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 4 18
2 RC Orkan Sochaczew 4 15
3 Budowlani Łódź SA 4 14
4 KS Budowlani Lublin 4 13
5 RC Lechia Gdańsk 4 12
6 MKS Pogoń Siedlce 4 11
7 OKS Skra Warszawa 4 11
8 RzKS Juvenia Kraków 4 3
9 KS Budowlani Łódź 4 1
10 RC Arka Gdynia 4 0