banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Urbanowicz- Przebić sufit!31.08.2018

 
Rugbistki grają o elitę i pieniądze. Janusz Urbanowicz: Przebić sufit!
 
Jacek Główczyński - Trójmiasto.pl
 
Reprezentacja Polski rugby kobiet w sobotę i w niedzielę zagra w Kazaniu o pozostanie w Grand Prix Series. Biało-czerwone utrzymają się w najlepszej "12" Europy, jeśli w klasyfikacji generalnej dwóch turniejów wyprzedzą dwie drużyny. Jednak aspirację mają wyższe. Zależy im na miejscu w "8", gdy tylko wówczas utrzymają stypendia. Po pierwszych zawodach są na 10. miejscu. Przed nimi mecze z: Irlandią, Anglią i Włochami. - Nasza reprezentacja dotarła do sufitu możliwości, ale jeśli kilka rzeczy się złoży, to możemy go przebić - mówi selekcjoner Janusz Urbanowicz, na co dzień trener Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.
 
Jacek Główczyński: W ubiegłym roku, debiutanckim sezonie w Grand Prix Series Polska zajęła 8. miejsce, a w Kazaniu uplasowała się nawet na 6. pozycji. Czy to szczyt możliwości, czy można pójść wyżej?
Janusz Urbanowicz: Jesteśmy na wysokim poziomie, a tutaj decydują niuanse. Znaleźli się w gronie drużyn z pierwszej "20" świata. Fajne, że nas doceniają, zapraszają na poważne turnieje. Byliśmy w Australii, Hongkongu... Jednak nasza reprezentacja dotarła do sufitu możliwości. Aby go przebić, musimy dokonać kolejne zmiany. Staramy się o to, nie poddajemy się, ale to jest szalenie trudne. 
 
JG. Przebicie tego sufitu to kwestia finansów czy inne względy?
JU. Finanse też mają wpływ. Ale najważniejsza jest pasja. Jeżeli to wszystko zadziała razem, jesteśmy w stanie to przebić. Potrzeba nam jeszcze trochę czasu. Przy dobrym układzie, jeśli większość zawodniczek będzie zdrowa, może nam się uda awansować w przyszłym roku awansować do World Series. Ale aby to się udało i było czymś trwamy, musimy mieć zaplecze. Tam jest tyle turniejów, że kadra nie może opierać się na 12-15 zawodniczkach. Musi być ich 40.
 
Czytaj całość [kliknij]
 
Kurs MKJ: Zakończono rekrutację RET: Rumunia v Portugalia w listopadzie
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Charków, 20.07.2019 - 21.07.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1