KNK7: Sprawozdanie z Sewilli03.02.2022

Drugi turniej World Rugby Sevens Series, w którym nasze Panie brały udział w dniach 28-30 stycznia br. rozpoczął się od zmagań grupowych z reprezentacjami Irlandii, Rosji oraz Brazylii. Turniej odbywał się na Narodowym obiekcie Hiszpanii Estadio La Cartuja.

Pierwszy mecz rozegrano w porannych godzina przeciwko Irlandii, był on dyktowany przez naszą Reprezentacje aż do ostatnich sekund, które zdecydowały o końcowym wyniku. Pierwsza odsłona zaczęła się bardzo twardo, Irlandki z dużym trudem zdołały raz przerwać linie obrony kończąc połowę wynikiem 7-5. Przyłożenie dla naszego zespołu po niesamowitej obronie oraz rajdzie przez prawie całe boisko zdobyła Anna Klichowska, jednak bez podwyższenia. Druga połowa również była bardzo zacięta. Irlandia miała szansę w 10 minucie zwiększyć prowadzenie, lecz prawie pod samym polem punktowym Małgorzata Kołdej dogoniła jedną z najszybszych zawodniczek Irlandii. Kolejne punkty w 12 minucie zdobyła dla naszej Kadry Tamara Czumer. Niestety już po czasie punkty zdobyły przeciwniczki i mecz zakończył się wynikiem 14-10 dla Irlandek.

W drugi meczu fazy grupowej Polki zagrały przeciwko Rosji. Mistrzynie Europy nie dawały się zdominować, starały się dyktować grę lecz wcale nie robiły tego z łatwością. Zacięty pojedynek pozwolił na zdobycie tylko 5 punktów dla naszego zespołu. W pierwszej połowię ucierpiała rozcinając wargę jedna z naszych zawodniczek Sylwia Witkowska, która nie mogła kontynuować spotkania. Przeciwniczki pokazały wytrwałość oraz doświadczenie zdobyte w World Series wygrywając mecz 29-5.

Kolejnego dnia rozgrywek odbyło się ostatnie spotkanie w fazie grupowej z Brazylią. Polki miały okazję walczyć z tymi przeciwniczkami w kwalifikacjach do World Series, które miały miejsce w 2019 roku w Hongkongu. Brazylijki to dosyć egzotyczny oraz mało uporządkowany rywal, który ma jednak bardzo dynamiczne zawodniczki. Gra Brazylii w najwyższych rozgrywkach światowych spowodowała jej ogromny progres. O wyniku meczu zadecydowały małe błędy popełnione przez nasz zespół. Punkty dla Polski zdobyły dwukrotnie Małgorzata Kołdej oraz Hanna Maliszewska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 17-15 dla Brazylii. Ten mecz decydował o wejściu do ćwierćfinału, wszystko wskazywało iż wyjście wywalczy reprezentacja Brazylii po wygranym meczu z naszą Reprezentacją. Małe punkty zadecydowały o pozycji przeciwniczek z Ameryki Południowej poza fazą ćwierćfinałową, na ich miejsce wskoczyła Hiszpania.

Niedzielne zmagania półfinałowe o miejsce 9 z reprezentacją Belgii zakończyły się naszym sukcesem. Od samego początku Polki zdominowały rywalki, wygrywając 24-0. Na polu punktowym znalazły się Małgorzata Kołdej, dwukrotnie Karolina Jaszczyszyn i Patrycja Zawadzka.

Po wygranym meczu z Belgią nasza Reprezentacja miała szanse zrewanżować się Brazylijkom. Ostatni mecz w turnieju World Series był bardzo dużym wyzwaniem z powodu ogromnego zmęczenia naszych Pań. Lepsza wytrzymałość przeciwniczek pozwoliła im na triumf w tym spotkaniu. Mecz finałowy o 9 miejsce zakończył się wynikiem 17-5 dla Brazylii, a Reprezentacja Polski zakończyła rozgrywki na 10 miejscu.

Udział w turnieju światowej rangi był dla naszych Pań spełnieniem marzeń oraz nadzieją na jeszcze większy progres. W turnieju nie zagrała Natalia Pamięta z powodu pozytywnego testu na Covid-19. Warto podkreślić, iż Karolina Jaszczyszyn została wybrana do nagrody DHL Impact Player oraz do Najlepszej Siódemki Turnieju - Dream Team, natomiast punkty Anny Klichowskiej w meczu przeciwko Irlandii zostało uznane jako jedno z najlepszych przyłożeń turnieju.