POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Irlandia: Król Grand Prix Series 2018!10.09.2018

 
Męska reprezentacja Irlandii po wspaniałym sezonie została koronowana na Mistrzów Europy 7 2018.
 
Czwarta i ostatnia runda Men's Sevens European Grand Prix Series 2018 odbyła się w tym tygodniu w Łodzi - gromadząc dwanaście najlepszych europejskich drużyn.
 
Po trzech poprzednich turniejach Irlandia była na szczycie z 10 punktami przewagi nad drugą w tabeli Anglią i z 12 punktami przewagi nad Rosją, obecnym posiadaczem tytułu.
 
Opierając się na tej samej grupie zawodników, Irlandia pokazała swój profesjonalizm, utrzymała pierwsze miejsce i zdobyła tytuł kładąc 115 przyłożeń podczas tegorocznego cyklu turniejów.
 
Po raz trzeci w ciągu sezonu "Zieloni" doszli do finału turnieju, a także Niemcy, które również awansowały pomimo porażki z Polską w eliminacjach.
 
Drużyna Irlandzka wygrała w tym sezonie trzy turnieje dominując rozgrywki, w każdym z nich w finale wygrywała z Niemcami, które zdobyły srebrne medale. Brązowe medale zdobyła Rosja chociaż grała tylko w jednym finale i to przegrała w nim z Anglią.
 
Medaliści Mistrzostw Europy 7 awansowały do turnieju kwalifikacyjnego World Rugby Sevens Series, który zostanie rozegrany w Hong Kongu w kwietniu 2019.
 
Rywalizację Grand Prix Series opuszcza Szwecja, z Mens Sevens Trophy awansuje Rumunia, która dołączy do najlepszej europejskiej dwunastki w następnym sezonie.
 
Źródło: Rugby Europe
 
PPR7: Regulamin, zgłoszenia KNK7 w "Pytaniu Na Śniadanie"
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0