POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.774.531 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Gwiazdy reprezentacji Europy26.08.2017


Ruszyła sprzedaż biletów na wielki mecz rugby, który 9 września odbędzie się na stadionie miejskim przy Alei Piłsudskiego, w którym Polska zmierzy się z reprezentacją Europy. Trener gości potwierdził drugie wielkie nazwisko w składzie swojej drużyny – to kolejny francuski wicemistrz świata!
 
Swój udział w wielkim meczu Polska v Europa, będący kulminacją obchodów 60-lecia Polskiego Związku Rugby, jako pierwszy z wielkich potwierdził Pascal Pape - 70-krotny reprezentant Francji, były kapitan trójkolorowych, czterokrotny zdobywca legendarnego Pucharu Sześciu Narodów, wicemistrz świata z 2011 roku. 
 
A 24 sierpnia trener reprezentacji Europy - Didier Retiere (były drugi szkoleniowiec reprezentacji Francji, dziś szef wyszkolenia francuskiej federacji rugby) potwierdził kolejne wielkie nazwisko. Fabrice Estebanez, bo o nim nowa, to kolejny pochodzący znad Sekwany wicemistrz świata z 2011 roku. Na koncie ma 33 występy dla kadry trójkolorowych. Co ciekawe 25 gier to występy w kadrze rugby 13-osobowego, 8 w bardziej popularnej kadrze 15-osobowej. To z tą drużyną wyjechał na Puchar Świata w Nowej Zelandii w 2011 roku i zdobył z nią  srebrny medal, grając w trzech meczach przeciwko Japonii, Nowej Zelandii i Tonga. Ostatnim jego klubem był występujące w najsilniejszej i najbogatszej lidze Europy, francuskiej Top 14 – Grenoble. W latach 2011-2014 grał w naszpikowanym gwiazdami, paryskim Racingu 92. 
 
- Estebanez to silny, twardo grający zawodnik ataku. Może występować na pozycji środkowego lub łącznika ataku. Będzie ogromnym wyzwaniem dla naszych obrońców - komentuje Grzegorz Kacała, który z ramienia PZR koordynuje z Retiere’em powołania do kadry Europy. Co ciekawe Kacała też kiedyś grał w Grenoble i zdobył z tym klubem wicemistrzostwo Francji. 
 
- Tylko dla Pape i Estebaneza warto przyjść na ten mecz, a z tego co wiem, będzie jeszcze co najmniej kilku bardzo dobrych zawodników w kadrze Europy - mówi Andrzej Kopyt, legendarny polski trener, który 9 września też będzie miał sporo roboty. 
 
Zanim bowiem dojdzie do meczu Polska v Europa, na boisko wybiegną byli reprezentanci Polski, by zagrać między sobą pokazowe spotkanie. W starciu „parzyści” na „nieparzystych” zobaczymy największe gwiazdy polskiego rugby ze wszystkich pokoleń. Drużynę zawodników urodzonych w latach nieparzystych poprowadzi właśnie Kopyt (ur. 1943), trenerem parzystych będzie druga z polskich legend trenerskich, wieloletni selekcjoner kadry - łodzianin Ryszard Wiejski (ur. 1942). 
 
- Przyjazd na mecz zapowiadają naprawdę największe nazwiska polskiego rugby. Wiem, że szykują się byli reprezentanci, którzy od lat mieszkają we Francji, Niemczech i innych krajach. Będzie okazja do przypomnienia sobie czasów największych sukcesów polskiego rugby - komentuje Wiejski. 

Wśród nazwisk, jakie pojawiają się na liście potencjalnych kandydatów do gry w kadrze Europy jest jeszcze co najmniej jedna francuska supergwiazda - żywa legenda „Kogutów” Thierry Dusautoir. - To pomnikowa wręcz postać we francuskim i światowym rugby. Najlepszy rugbista świata roku 2011, gdy jako kapitan reprezentacji Francji poprowadził ją do wicemistrzostwa świata. 80-krotny reprezentant kraju. Najlepszy zawodnik Pucharu Świata 2011, czterokrotny zdobywca Puchar Sześciu Narodów, 5-krotny mistrz Francji i zdobywca Pucharu Europy z Tuluzą. To jego Pape zmieniał na pozycji kapitana reprezentacji - przypomina Kacała. - Przyjazd Thierrego do Polski to byłaby wielka sprawa.

Mecz Polska v Europa odbędzie się 9 września br. o godz. 18.00. Bilety są już dostępne w serwisie www.kupbilet.pl w cenie 20 zł normalne i 10 zł ulgowe. 

 
Rezygnacja Przewodniczącego KGiD WRWC 2017: Nowa Zelandia Mistrzem Świata

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.774.531 liczba odwiedzin od
01.01.2014