POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.577.557 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Ekstraliga: Pogoń i Ogniwo grają o lidera05.05.2017

 
W piątej kolejce Ekstraligi najważniejsze rozstrzygnięcie zapadnie w Siedlcach. Pogoń podejmie tam Ogniwo, a zwycięzca meczu będzie cieszyć się z pozycji lidera. Sopocianie przed tygodniem odebrali ją właśnie siedlczanom, więc szykuje się bardzo ciekawy i zacięty pojedynek.
 
Rugbowy weekend rozpoczną derby Łodzi. Budowlani SA zmierzą się z KS Budowlanymi i faworyt tego starcia może być tylko jeden. Mistrzowie Polski za półmetkiem pierwszej rundy zajmują dopiero czwarte miejsce i choć różnice punktowe są niewielkie, w takich meczach nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. Patrząc na ostatni rezultat beniaminka w starciu z Budowlanymi z Lublina trudno też sobie wyobrazić, by mogli w sobotę pokusić się o niespodziankę...
 
W podobnej sytuacji jest Juvenia Kraków. Choć Smoki konsekwentnie budują młodą drużynę i widać postępy w ich grze, o punkty w Gdańsku będzie niezwykle trudno. Lechia to bardzo doświadczony rywal i choć przegrała w tym sezonie trzy z czterech spotkań, to na swoim terenie będzie walczyć tylko o zwycięstwo. Jeżeli drużyna wielokrotnych mistrzów Polski chce się jeszcze liczyć w walce o tytuł, to jest właśnie ostatni moment, by wrócić do gry i zacząć odrabianie strat. Ta motywacja powinna być wystarczająca, by pokonać Juvenię. 
 
Faworytem w swoim spotkaniu będzie również inna trójmiejska drużyna. Arka podejmuje Budowlanych Lublin i z pewnością nie może liczyć na łatwe punkty. Goście przed tygodniem roznieśli KS Budowlanych Łódź i bez wątpienia przyjadą nad morze z zamiarem sprawienia niespodzianki. Zwłaszcza, że gdynianie w tym roku zeszli nieco z poziomu, który prezentowali w ostatnich latach.
 
Najciekawiej zapowiada się niedzielne starcie w Siedlcach. Pogoń podejmuje Ogniwo Sopot, które w tym sezonie nie zaznało jeszcze goryczy porażki. Sytuacja wydaje się prosta - zwycięzca zostaje liderem. Wynik meczu oszacować już jednak bardzo trudno, ponieważ obie ekipy utrzymują równą, wysoką dyspozycję. Obie walczyły z Budowlanymi SA, jak równy z równym, a siedlczanom zabrakło bardzo niewiele, by to starcie zakończyć remisem. W obu zespołach nie brakuje też reprezentantów Polski, a co za tym idzie doświadczenia i ogrania. Bez wątpienia będzie to ciekawy pojedynek, którego rozstrzygnięcie będzie miało duże znaczenie dla ostatecznej kolejności. Zwycięzca zyska bowiem nie tylko pozycję numer jeden, ale również ogromną dawkę pewności siebie.
 
Sobota
15:00 KS Budowlani Łódź - Budowlani SA Łódź
16:00 RC Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków
18:00 RC Arka Gdynia - Budowlani Lublin
Niedziela
16:00 MKS Pogoń Awenta Siedlce - Ogniwo Sopot
 
Kajetan Cyganik
 
I liga bez Czarnych Pruszcz Gdański? KNR7: Międzynarodowy turniej w Sochaczewie

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.577.557 liczba odwiedzin od
01.01.2014