POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga: Kolejna odsłona walki o fotel lidera13.05.2017

 
W tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi w niemal każdej kolejce toczy się zażarta walka o fotel lidera. W przedostatniej serii gier przed końcem rundy wiosennej, chrapkę na fotel lidera mają aż trzy drużyny: Ogniwo, Budowlani SA i Arka. Po drugiej stronie klasyfikacji Juvenia i Budowlani rozegrają bardzo ważne spotkanie w perspektywie walki o utrzymanie w gronie najlepszych.
 
W Krakowie Juvenia podejmie Budowlanych z Lublina. Obie drużyny wygrały jak dotąd jeden mecz z punktem bonusowym i wynik ich konfrontacji oszacować niezwykle trudno. Podczas gdy krakowianie grają u siebie i, jak deklarują dysponują najsilniejszym możliwie składem, to lublinianie mają nieco większe doświadczenie w grze na najwyższym poziomie rozgrywek. Posiadają groźny atak i w dużej mierze doświadczony młyn, który z pewnością postawi twarde warunki równie silnej formacji Smoków. Jedno jest pewne - zwycięzca znajdzie się w bardziej komfortowej sytuacji przed rundą rewanżową. Nic nie będzie jednak przesądzone.
 
W Łodzi Budowlani SA podejmą Arkę Gdynia. Faworytem będą gospodarze, ponieważ Arka mimo czterech zwycięstw w dotychczasowych meczach z pewnością nie jest tą samą drużyną, która toczyła z łodzianami zacięte boje w finale mistrzostw Polski. Mimo to widać, że podopieczni Macieja Stachury potrafią doskonale wykorzystać swoje atuty i najbardziej doświadczonych zawodników. Mają też w składzie ultra szybkiego Szymona Sirockiego, którego niezwykle trudno zatrzymać na skrzydle. Stawką meczu może być jednak nawet pozycja lidera, więc Budowlani ze swoim poukładanym i stabilnym składem oraz dobrą organizacją gry powinni sprostać temu wyzwaniu.
 
Pozycji lidera bronić będzie Pogoń Siedlce, którą czeka test w Gdańsku. Lechia niesiona wysokim zwycięstwem nad Juvenią będzie miała teraz okazję sprawdzić swoje siły z naprawdę wymagającym rywalem. Siedlczanie do Trójmiasta przyjeżdżają po zwycięstwo, ale gdańszczanie będą mieli dodatkową motywację. Ten mecz będzie jednocześnie pożegnaniem Sławomira Kaszuby - wileokrotnego reprezentanta Polski, który kończy swoją zawodniczą karierę. Filar, który w pierwszej linii dominował swoich rywali od 21 lat z pewnością otrzyma królewskie pożegnanie od kolegów z drużyny i kibiców. Bo na takie właśnie zasłużył!
 
W ostatnim meczu swoją szansę na awans w górę tabeli będzie miało Ogniwo Sopot, które podejmie zamykających tabelę KS Budowlanych z Łodzi. Podopieczni Karola Czyża, nawet bez Wojciecha Piotrowicza i Mateusza Plichty powinni poradzić sobie z beniaminkiem i zapisać na swoim koncie punkt bonusowy. Każdy inny wynik byłby sensacją. 
 
Kajetan Cyganik - RugbyPolska.pl
 
Ważna zmiana w przepisach World Rugby Finał Klubowego Pucharu Europy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11