Ekstraliga Faza I - Runda III05.09.2015

W rozegranym w piątek meczu Ekstraligi sochaczewski Orkan uległ Pogoni Siedlce 15:41, zdjęcia z meczu udostępnił Krzysztof "Mudin" Lewandowski. W derbach Wybrzeża Lechia pokonała Arkę Gdynia 13:9, tym samym gdańszczanie przerwali zwycięską passę gości trwającą od 15 spotkań. Łódzcy Budowlani pokonali 30:17 Posnanią Poznań, wynik byłby wyższy gdyby nie zła dyspozycja kopaczy gospodarzy. W ostatnim meczu rundy III Ogniwo pokonało beniaminka z Warszawy 36:19, sopocianie zagrali po roku przerwy na zmodernizowanym stadionie przy ul. Jana z Kolna, nie mieli też łatwo bo to Skra objęła początkowo prowadzenie 7:0.

Ekstraliga Faza I – runda III – 04.09.2015

RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Siedlce 12:41 (0:15)  /Kacper Michałkiewicz, Maciej Sienkiewicz, Aneta Bejm/
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 7 (P, pd), Jakub Budnik 5 (P).
Punkty Pogoń: Piotr Skałecki 11 (4pd, K), Michał Węzka 10 (2P), Marek Mirosz 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P).

Ekstraliga Faza I – runda III – 05.09.2015

RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 13:9 (5:6)  /Łukasz Jasiński, Andrzej Pantoł, Leszek Kościelniak/
Punkty Lechia: Grzegorz Buczek 5 (P), Piotr Piszczek 5 (P), Patryk Narwojsz 3 (K).
Punkty Arka: Szymon Sirocki 9 (3K).

Master Pharm Budowlani SA Łódź v KS Posnania Poznań 30:17 (20:3) /Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Szostek, Monika Baniewicz/
Punkty Budowlani: Cyprian Majcher 10 (2P), Piotr Karpiński II 5 (P), Marek Grabowski 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Tomasz Grodecki 5 (pd, K).
Punkty Posnania: Daniel Gdula 12 (P, 2pd, K), Dawid Najdul 5 (P).

MKS Ogniwo Sopot v RKS Skra Warszawa 36:19 (24:7) /Hubert Bedyński, Andrzej Pantoł, Aneta Bejm/
Ogniwo: Robert Graban 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Sławosz Hodura 5 (P), Roman Zhuk 5 (P), Wojciech Piotrowicz 4 (2pd), Łukasz Szablewski 2 (pd).
Skra: Marcin Maciejewski 5 (P), Paweł Krajewski 5 (P), Micha Droszcz 5 (PK), Łukasz Ślusarczyk 4 (2pd).
Żółte kartki: Łukasz Anuszkiewicz i Igor Lenkivskvi (obaj Ogniwo).