Ekstraliga Faza I - Runda I22.08.2015

W inauguracyjnym meczu sezonu 2015/2016 Pogoń Siedlce wygrała z Ogniwem Sopot 22:17, wynik zmieniał się kilkakrotnie, a gościom nie pomogły trzy żółte kartki gospodarzy wykluczające ich zawodników w sumie na 30 minut. Pogoń nie wygrała z bonusem czterech przyłożeń, a Ogniwo wywiozło z Siedlec cenny punkt za przegraną nie większą niż 7 punktami.
Po pierwszej połowie Budowlani Łódź SA prowadzili ze Skrą 19:0, po zmianie stron zaatakowali goście ze Stolicy wygrywając tę odsłonę 12:7, jednak nie zmieniło to faktu że ostatecznie gospodarze wygrali mecz 26:12 inkasując komplet punktów.
Lechia wygrała z Orkanem Sochaczew 56:18 na boisku gdańskiej AWFiS choć na początku był remis 5:5, gospodarze sięgnęli po komplet punktów.
Pierwszym liderem tabeli nowego sezonu została Arka Gdynia pokonując Posnanię Poznań 58:5, ona również zdobyła punkt bonusowy.

Ekstraliga Faza I – runda I – 22.08.2015

MKS Pogoń Siedlce v MKS Ogniwo Sopot 22:17 (8:10)  /Dariusz Reks, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik/
Punkty Pogoń: Piotr Skałecki 12 (4K), Jakub Bobruk 5 (P), Bartek Nasiłowski 5 (P)
Punkty Ogniwo: Mateusz Mrowca 5 (P), Wojciech Karol 5 (P), Roman Zhuk 5 (P), Wojciech Piotrowicz 2 (pd).
Żółte kartki: Piotr Psuj, Grzegorz Muszyński, Paweł Tokarski (wszyscy Pogoń).

RKS Skra Warszawa v Master Pharm Budowlani SA Łódź 12:26 (0:19)  /Łukasz Jasiński, Dariusz Marciniak, Adrian Pawlik/
Punkty Skra: Kamil Matysiak 5 (P), Artur Hoppe 5 (P), Łukasz Ślusarczyk 2 (pd).
Punkty Budowlani: Nadir Boukhalova 11 (P, 3pd), Piotr Karpiński II 5 (P), Cyprian Majcher 5 (P), Paweł Stępień 5 (P).

RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew 56:18 (31:5)  /Hubert Bedyński, Grzegorz Szostek, Andrzej Pantoł/
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 11 (4pd, K), Marek Płonka 10 (2P), Piotr Piszczek 10 (2P), Sławomir Kaszuba 5 (P), Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P), Robert Wójtowicz 5 (P), Kevin Bracik 5 (P), Robert Kwiatkowski 5 (P).
Punkty Orkan: Filip Wielgosz 10 (2P), Tomasz Gasik 8 (pd, 2K).

RC Arka Gdynia v KS Posnania Poznań 60:5 (22:5)  /Maciej Sienkiewicz, Mirosław Szczepański, Leszek Kościelniak/
Punkty Arka: Dawid Banaszek 20 (P, 6pd, K), Władysław Grabowski 10 (2P), Rafał Kwiatkowski 10 (2P), Tomasz Stępień 5 (P), Szymon Sirocki 5 (P), Daniel Podolski 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P).
Punkty Posnania: Sebastian Gruszczyński 5 (P).
Żółta kartka: Kamil Simionkowski (Arka).