Ćwierćfinały dla Anglii i Kanady30.10.2022

Na stadionie Stadion Waitakere w Auckland, 30 października br., rozegrano dwa ostatnie ćwierćfinały Pucharu Świata Kobiet 2021 w Rugby XV. Niespodzianek również nie było, w pierwszym półfinale Kanada zagra więc z Anglią.

Angielki wygrały 29 kolejny mecz poprawiając swój rekord. Scenariusz był podobny jak w poprzednich ćwierćfinałach, do 30 minuty Czerwone Róże prowadziły z Wallaroos tylko 7:0, ale jeszcze przed przerwą dorzuciły dwa przyłożenia na 19:0. Punkty „do szatni” na 19:5 zdobyły wprawdzie Australijki, ale jak się okazało były to jedyne punkty drużyny z Antypodów w tym meczu. W drugiej połowie punktowały już tylko liderki światowego rankingu wygrywając 41:5.
Anglia v Australia  41:5 (19:5)

Sąsiedzki mecz Kanady z USA również był zgodny ze scenariuszem, wyrównana pierwsza połowa i dominacja faworyta w drugiej. Konto punktowe otworzyła Joanna Kitlinski zapewniając prowadzenie reprezentacji USA przez … sześć minut, po przyłożeniu McKinley Hunt i podwyższeniu Sophie De Goede Kanada prowadziła 7:5. Do końca meczu Kanadyjki powoli powiększały przewagę wygrywając 32:11.
Kanada v USA  32:11 (12:8)

Półfinały - 05.11.2022:
Kanada v Anglia
Nowa Zelandia v Francja

Zdjęcia: World Rugby

KNM U16: Zgrupowanie w Myślenicach, turniej w Krakowie Kasiński: Rugby trzeba żyć