POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 105

10.328.789 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Budowlani pokonali Lechię16.04.2017

 
W meczach trzeciej kolejki Ekstraligi, rozegranych 15 kwietnia br. obyło się bez niespodzianek. Arka co prawda nie bez problemów pokonała w Łodzi KS Budowlanych, ale Ogniwo pewnie wygrało z Juvenią, a Budowlani SA wygrali z Lechią na trudnym, gdańskim terenie.
 
Budowlani zwycięstwo zapewnili sobie dobrą grą w pierwszej połowie. Paul Walters nie tylko podwyższył dwa przyłożenia swoich kolegów, ale również wykorzystał cztery rzuty karne, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 26:0. W drugiej odsłonie Lechia nieco się obudziła i ruszyła do ofensywy. W wyniku zdecydowanie lepszej gry zapracowali na trzy przyłożenia, jednak tylko jedno z nich udało się podwyższyć. Tymczasem Walters dorzucił jeszcze jeden rzut karny, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 29:17. Żadna z drużyn nie zanotowała punktu bonusowego.
 
W Sopocie Ogniwo zdobyło po trzy przyłożenia w każdej połowie i wygrało 34:7. Juvenia broniła się i kilka razy krzyżowała plany rywala, ale sama nie była w stanie wypracować sobie sytuacji punktowych. Dopiero w końcówce, kiedy sopocianie wprowadzili już ośmiu zmienników, młyn krakowian zapracował na honorowe przyłożenie. Tymczasem podopieczni Karola Czyża pokazali, że również bez Wojciecha Piotrowicza pozostają bardzo mocną i groźną ekipą. 
 
Swoje drugie zwycięstwo odniosła Arka, która grając z beniaminkiem w Łodzi, do przerwy musiała zawzięcie gonić wynik. KS Budowlani co i rusz odskakiwali na kilka punktów, a na przerwę schodzili prowadząc 20:15. Swoje możliwości pokazał jednak Szymon Sirocki. Skrzydłowy obu reprezentacji Polski (piętnastoosobowej i siedmioosobowej) cztery razy meldował się na polu punktowym rywali, a dodatkowo raz wykorzystał rzut karny. Lepsza końcówka sprawiła, że to Gdynianie zwyciężyli 39:26 i zapisali na swoim koncie bonus. To już drugi mecz z rzędu, w którym Budowlanym brakuje ostatnich 20 minut, by utrzymać prowadzenie, wydaje się więc, że przed jesienną rundą będą musieli mocno popracować nad wytrzymałością.
 
Tekst: KC (RugbyPolska.pl) 
 
Pogoń lepsza wieczorową porą XV: Powołania na Polska v Szwajcaria

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 30
2 Budowlani Łódź SA 7 27
3 MKS Ogniwo Sopot 7 24
4 RC Lechia Gdańsk 7 14
5 KS Budowlani Lublin 7 4
6 RC Orkan Sochaczew 7 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 4 15
3 RzKS Juvenia Kraków 4 10
2 RC Arka Gdynia 4 10
4 KS Budowlani Łódź 4 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 70% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 105

10.328.789 liczba odwiedzin od
01.01.2014