Budowlani pokonali Lechię16.04.2017

W meczach trzeciej kolejki Ekstraligi, rozegranych 15 kwietnia br. obyło się bez niespodzianek. Arka co prawda nie bez problemów pokonała w Łodzi KS Budowlanych, ale Ogniwo pewnie wygrało z Juvenią, a Budowlani SA wygrali z Lechią na trudnym, gdańskim terenie.

Budowlani zwycięstwo zapewnili sobie dobrą grą w pierwszej połowie. Paul Walters nie tylko podwyższył dwa przyłożenia swoich kolegów, ale również wykorzystał cztery rzuty karne, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 26:0. W drugiej odsłonie Lechia nieco się obudziła i ruszyła do ofensywy. W wyniku zdecydowanie lepszej gry zapracowali na trzy przyłożenia, jednak tylko jedno z nich udało się podwyższyć. Tymczasem Walters dorzucił jeszcze jeden rzut karny, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 29:17. Żadna z drużyn nie zanotowała punktu bonusowego.

W Sopocie Ogniwo zdobyło po trzy przyłożenia w każdej połowie i wygrało 34:7. Juvenia broniła się i kilka razy krzyżowała plany rywala, ale sama nie była w stanie wypracować sobie sytuacji punktowych. Dopiero w końcówce, kiedy sopocianie wprowadzili już ośmiu zmienników, młyn krakowian zapracował na honorowe przyłożenie. Tymczasem podopieczni Karola Czyża pokazali, że również bez Wojciecha Piotrowicza pozostają bardzo mocną i groźną ekipą.

Swoje drugie zwycięstwo odniosła Arka, która grając z beniaminkiem w Łodzi, do przerwy musiała zawzięcie gonić wynik. KS Budowlani co i rusz odskakiwali na kilka punktów, a na przerwę schodzili prowadząc 20:15. Swoje możliwości pokazał jednak Szymon Sirocki. Skrzydłowy obu reprezentacji Polski (piętnastoosobowej i siedmioosobowej) cztery razy meldował się na polu punktowym rywali, a dodatkowo raz wykorzystał rzut karny. Lepsza końcówka sprawiła, że to Gdynianie zwyciężyli 39:26 i zapisali na swoim koncie bonus. To już drugi mecz z rzędu, w którym Budowlanym brakuje ostatnich 20 minut, by utrzymać prowadzenie, wydaje się więc, że przed jesienną rundą będą musieli mocno popracować nad wytrzymałością.

Tekst: KC (RugbyPolska.pl)

Pogoń lepsza wieczorową porą XV: Powołania na Polska v Szwajcaria