POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 322

7.718.742 liczba odwiedzin od
01.01.2014

7 U19: Francja Mistrzem Europy27.04.2015

 
W Vichy (Francja) w dniach 25-26 kwietnia rozegrano Mistrzostwa Europy U19 z udziałem szesnastu drużyn ze Starego Kontynentu. Reprezentacja prowadzona przez Krzysztofa Folca wygrała w eliminacjach Grupy D z Łotwą 28:0 i Mołdawią 36:10 ulegając w ostatnim meczu Irlandii 7:43. Polacy awansowali z drugiego miejsca do ćwierćfinałów Cup/Plate trafiając na zespół Portugalii (przyszły wicemistrza), który wygrał Grupę C ulegając rugbistom z półwyspu Iberyjskiego 7:29. Przegrana pozwalała grać o miejsca 5-8 w ogólnej klasyfikacji, w półfinale Plate nasz zespół uległ 5:24 Niemcom, a finale o VII miejsce ulegliśmy Belgii 5:15.
 
Krótkie podsumowanie trenerów Krzysztofa Folca i Jakuba Lisiewskiego: Przyzwoity występ naszych zawodników w trudnych warunkach atmosferycznych. Nieznaczne porażki w tym z Belgią, gdzie po analizie nie zostały nam uznane dwa przyłożenia. Zawodnicy poobijani, ale bez znaczących kontuzji. Zabrakło trochę szczęścia, występ uważamy jednak za dobry, na miarę naszych możliwości.
 
Wyniki reprezentacji Polski U19
Eliminacje
Polska v Łotwa 28:0 (21:0)
Mateusz Plichta 8 (4pd), Bartosz Kubalewski 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P), Jakub Budnik 5 (P), Mateusz Nitschke 5 (P).
Polska v Mołdawia 36:10 (24:5)
Paweł Urbaniak 14 (2P, 2pd), Bartosz Kubalewski 10 (2P), Krystian Pogorzelski 5 (P), Kamil Palasik 5 (P), Mateusz Plichta 2 (pd).
Polska v Irlandia 7:43 (7:24)
Bartosz Kubalewski 5 (P), Mateusz Plichta 2 (pd).
Ćwierćfinał Cup/Plate
Portugalia v Polska 29:7 (17:0)
Punkty: Jan Paraniak 5 (P), Mateusz Plichta 2 (pd).
Półfinał Plate
Polska v Niemcy 5:24 (5:19)
Punkty: Mateusz Nitschke 5 (P).
Finał o VII miejsce 
Belgia v Polska 15:5 (10:5)
Punkty: Mateusz Popiołek 5 (P).
 
Zawodnicy: Jakub Budnik, Bartosz Kubalewski, Szymon Mrozewski, Dawid Najdul, Mateusz Nitschke, Kamil Palasik, Jan Paraniak, Mateusz Plichta, Krystian Pogorzelski, Mateusz Popiołek, Oskar Soczewica, Paweł Urbaniak.
Kadra: Krzysztof Folc - trener; Jakub Lisiewski - II trener; Łukasz Klimowicz - fizjoterapeuta.
 
Kolejność grup po eliminacjach:
Grupa A: 1.Francja; 2.Niemcy; 3.Włochy; 4.Luksemburg.
Grupa B: 1.Rumunia; 2.Rosja; 3.Węgry; 4.Litwa.
Grupa C: 1.Portugalia; 2.Belgia; 3.Izrael; 4.Dania.
Grupa D: 1.Irlandia; 2.Polska; 3.Mołdawia; 4.Łotwa.  
 
Ćwierćfinały
Bowl/Shield: Włochy v Litwa 48:0; Mołdawia v Dania 33:5; Izrael v Łotwa 21:12; Węgry v Luksemburg 5:38
Cup/Plate: Francja v Rosja 38:0; Irlandia v Belgia 48:0; Portugalia v Polska 29:7; Rumunia v Niemcy 19:7
 
Półfinały
Shield: Litwa v Dania 27:22; Łotwa v Węgry 35:19
Bowl: Włochy v Mołdawia 45:7; Izrael v Luksemburg 21:14
Plate: Rosja v Belgia 17:12; Polska v Niemcy 5:24
Cup: Francja v Irlandia 24:12; Portugalia v Rumunia 12:7
 
Finały:
O XV miejsce: Dania v Węgry 24:12 (12:12)
Shield: Litwa v Łotwa 5:17 (5:5)
O XI miejsce: Mołdawia v Luksemburg 17:12 (5:5)
Bowl: Włochy v Izrael 29:7 (22:0)
O V miejsce: Belgia v Polska 15:5 (10:5)
Plate: Rosja v Niemcy 0:5 (0:5)
O III miejsce: Irlandia v Rumunia 17:7 (10:7)
Cup: Francja v Portugalia 40:0 (14:0)
 
Zdjęcia Jakub Lisiewski 
 
Ekstraliga Faza II - Runda VIII Angielski zawodnik rozegrał 1000 meczów!

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 322

7.718.742 liczba odwiedzin od
01.01.2014