POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 345

7.902.232 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Mistrzostwo Polski Rozgrywki

Decyzją Zarządu PZR prawo gry w Mistrzostwach Polski 7 w sezonie 2013-2014 ma sześć pierwszy zespołów z poprzedniego sezonu (Lechia Gdańsk, Pogoń Siedlce, Orkan Sochaczew, Budowlani S.A. Łódź, Juvenia Kraków) i kolejnych sześć wyłonionych w turnieju barażowym. Mistrz Polski ma zostać wyłaniany w wyniku serii turniejów, w bieżącym sezonie dwóch.
 
Turniej barażowy, Warszawa 13.10.2013
Grupa A: 1.RC Czarni Pruszcz Gdański 2.RKS Skra Warszawa 3.Frogs&Co Warszawa;
Grupa B: 1.AZS AWFiS Gdańsk 2.RC Arka Gdynia 3.Alfa Bydgoszcz;
Grupa C: 1.KS Budowlani Lublin 2.MKS Ogniwo Sopot 3.RC Częstochowa.
Wyniki: Czarni Pruszcz Gdański - Skra Warszawa 22:10, AZS AWFiS Gdańsk - Arka Gdynia 7:27, Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 21:33, Skra Warszawa - Frogs Warszawa 10:7, Arka Gdynia - Alfa Bydgoszcz 45:0, Ogniwo Sopot  - RC Częstochowa 43:0, Czarni Pruszcz Gdański - Frogs Warszawa 5:12, AZS AWFiS Gdańsk - Alfa Bydgoszcz 35:0, Budowlani Lublin - RC Częstochowa 40:0, Czarni Pruszcz Gdański - Alfa Bydgoszcz  24:14;
 
o miejsca 1-3: Arka Gdynia - Skra Warszawa 19:10, Skra Warszawa - Ogniwo Sopot 12:28, Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 21:14;
o miejsca 4-6: Frogs Warszawa - AZS AWFiS Gdańsk 7:35, Frogs Warszawa - Budowlani Lublin 7:34, AZS AWFiS Gdańsk - Budowlani Lublin 7:45;
o miejsca 7-9: Czarni Pruszcz Gdański - RC Częstochowa 7:31, Alfa Bydgoszcz - RC Częstochowa 0:25 (walkower).
 
Awans do rozgrywek Mistrzostw Polski 7: Arka Gdynia, Ogniwo Sopot, Skra Warszawa, Budowlani Lublin, AZS AWFiS Gdańsk i Frogs Warszawa.
 
 
I turniej Grand Prix Mistrzostw Polski 7, Sochaczew 01.05.2014
Eliminacje: Pogoń Siedlce - AZS AWFiS Gdańsk 40:0, Posnania Poznań - Budowlani Łódź 17:12, Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 33:5, AZS AWFiS Gdańsk - Ogniwo Sopot 10:33, Lechia Gdańsk - Posnania Poznań 31:12, Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 0:26, Orkan Sochaczew - AZS AWFiS Gdańsk 31:7, Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 21:10, Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 12:19.
 
Grupa A: 1.Lechia Gdańsk; 2.Budowlani SA Łódź; 3.Posnania Poznań;
Tabela grupy B: 1.Orkan Sochaczew; 2.Pogoń Siedlce; 3.Ogniwo Sopot; 4.AZS AWFiS Gdańsk.
 
1/2 finału:  Lechia - Pogoń 33:17, Orkan - Budowlani 7:15.
 
Finały - o V miejsce: Ogniwo - Posnania 5:42; o III miejsce: Orkan - Pogoń 33:12; o I miejsce: Budowlani - Lechia 0:36.
 
Klasyfikacja końcowa: 1.RC Lechia Gdańsk, 2.Budowlani S.A. Łódź, 3.RC Orkan Sochaczew, 4.MKS Awenta Pogoń Siedlce, 5.KS Posnania Poznań, 6.MKS Ogniwo Sopot, 7.AZS AWFiS Gdańsk.
 
 
II turniej Grand Prix Mistrzostw Polski 7, Gdańsk 12-13.07.2014 
Grupa A - 1.Lechia Gdańsk, 4.Pogoń Siedlce, 5.Ogniwo Sopot
Grupa B - 2.Budowlani SA Łódź, 3.Orkan Sochaczew, 6.AZS AWF Gdańsk
 
Eliminacje: Lechia Gdańsk v AZS AWF Gdańsk  54:0 (26:0), Budowlani Łódź v Orkan Sochaczew  12:17 (0:12), Pogoń Siedlce v Ogniwo Sopot  14:33 (0:26), Orkan Sochaczew v AZS AWF Gdańsk  47:0 (26:0), Lechia Gdańsk v Pogoń Siedlce  63:0 (35:0), Budowlani Łódź v Ogniwo Sopot  31:19 (12:12), Orkan Sochaczew v Pogoń Siedlce  56:5 (28:0), Lechia Gdańsk v Ogniwo Sopot  47:5 (12:5), Budowlani Łódź v AZS AWF Gdańsk  66:0 (33:0)
 
Tabela wspólna:
1. Lechia Gdańsk        9   +159
2. Orkan Sochaczew   9   +103
3. Budowlani Łódź       7     +78
4. Ogniwo Sopot          5      -35
5. Pogoń Siedlce          3    -133
6. AZS AWF Gdańsk    3    -167
 
Półfinały: 1-4 Lechia Gdańsk v Ogniwo Sopot  26:0 (14:0), 2-3 Orkan Sochaczew v Budowlani Łódź  12:5 (5:5)
 
Mecz o V miejsce: Pogoń Siedlce v AZS AWF Gdańsk  29:14 (12:14); Mecz o III miejsce: Ogniwo Sopot v Budowlani Łódź  7:28 (7:14); Mecz o I miejsce: Lechia Gdańsk v Orkan Sochaczew  26:19 (14:5)  
 
Kolejność turnieju: 1. Lechia Gdańsk - 14 pkt; 2. Orkan Sochaczew - 12 pkt; 3. Budowlani Łódź - 10 pkt; 4. Ogniwo Sopot - 9 pkt; 5. Pogoń Siedlce - 8 pkt; 6. AZS AWF Gdańsk - 7 pkt
 
Kolejność Mistrzostw Polski 2014
1. RC Lechia Gdańsk - 28 pkt
2. RC Orkan Sochaczew - 22 pkt
3. Budowlani SA Łódź - 22 pkt
4. MKS Pogoń Siedlce - 17 pkt
5. MKS Ogniwo Sopot - 16 pkt
6. AZS AWF Gdańsk - 13 pkt
O kolejności na miejscach 2-3 zadecydowało wyższe miejsce zespołu w drugim turnieju cyklu (finałowym).

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 6% 55-lecie 6% 60-lecie 77%

Wszystkich głosów 345

7.902.232 liczba odwiedzin od
01.01.2014