POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Reprezentacja Polski i Ekstraliga Rugby do 2024 roku w TVP Sport19.03.2021


TVPSPORT.PL
 
TVP Sport poszerza ofertę programową. Do 2024 roku na antenie kanału będzie można oglądać zarówno mecze reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet, jak i Ekstraligę Rugby. Pierwsza transmisja z meczu Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków już w najbliższą niedzielę 21 marca br. o godzinie 12:50.
 
To kolejne po PGNiG Ekstralidze kobiet i mężczyzn, piłkarskiej Ekstraklasie, Ekstralidze kobiet czy II lidze rozgrywki, które na stałe wejdą do kalendarza TVP Sport. Zgodnie z umową kanał do 2024 roku będzie pokazywał minimum jeden mecz w kolejce Ekstraligi Rugby, w której o Mistrzostwo Polski walczy 10 najlepszych zespołów. Spotkania będzie można oglądać w HBB TV TVP Sport, poprzez stronę TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Co ważne, na antenie kanału będzie można również śledzić mecze reprezentacji Polski seniorów mężczyzn i kobiet zarówno w składach siedmio-, jak i piętnastoosobowych.
 
 
-W HBB TVP Sport tworzymy Centrum Polskiego Sportu, gdzie chcemy pokazywać mecze ligowe, które nie mieszczą się w ofercie kanału linearnego. Rugby będzie bardzo ważnym jej elementem, ale oczywiście finał rozgrywek pokażemy w TVP Sport. Przede wszystkim nabywamy prawa do reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn - zarówno w odmianie klasycznej, jak i olimpijskiej. Liczymy, że w przyszłości zobaczymy nasza drużynę na igrzyskach - powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.
 
- Rozpoczęcie współpracy Polskiego Związku Rugby z TVP Sport to świetna wiadomość dla kibiców, ale też ogromna szansa dla rozwoju naszej dyscypliny. Rugby to sport dżentelmeński, oparty na etosie pracy zespołowej oraz szacunku dla rywala i sędziego. Jest więc nośnikiem istotnych wartości, a przy tym jest niezwykle widowiskowy. Teraz, dzięki przychylności Telewizji Polskiej, mecze rugby będą dostępne dla widzów powszechnie i bezpłatnie w każdym zakątku kraju. Wierzę, że razem, uda nam się zaszczepić miłością do owalnej piłki wielu fanów sportu - dodał Dariusz Olszewski, Prezes Polskiego Związku Rugby.
 
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:50 kibice będą mogli zobaczyć mecz Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków. Transmisja w HBB TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i aplikacji.
 
Ekstraliga debiutuje w TVP Sport Emiraty Arabskie v Izrael 0:33
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0