POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Ekstraliga debiutuje w TVP Sport19.03.2021


W najbliższą niedzielę, 21 marca br. Ekstraliga Rugby wraca do telewizji, w rundzie wiosennej najciekawsze mecze ligowe będzie można zobaczyć w TVP Sport. Polski Związek Rugby podpisał z publicznym nadawcą trzyletnią umowę w tej sprawie. W ramach tej umowy z każdej kolejki Ekstraligi co najmniej jeden mecz trafi do TVP Sport. Można go będzie oglądać przez platformę hybrydową HbbTV oraz na stronie internetowej TVP Sport i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
 
Pierwszym meczem, który zobaczymy w TVP Sport będzie spotkanie RC Orkan Sochaczew z RzKS Juvenia Kraków, transmisja rozpocznie się o godz. 12.40, a pierwszy gwizdem zabrzmi o godz. 12.50. Ta nietypowa godzina rozpoczęcia meczu podkreśla jubileusz 50-lecia Orkana Sochaczew, który powstał w 1971 roku. Tym meczem rozpoczyna jubileuszowe obchody.
 
Jak zobaczyć mecz w telewizji? Trzeba mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną i podłączony do internetu oraz mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV.
Wówczas należy włączyć TVP Sport i czerwonym klawiszem na pilocie uzyskać dostęp do dodatkowych transmisji. Właśnie tam, w każdej kolejce będzie na Was czekać Ekstraliga Rugby! Transmisje będą oczywiście w jakości telewizyjnej z komentarzem, grafikami, powtórkami.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi przez szerokopasmowy Internet. HbbTV można odbierać na telewizorach oraz STB podłączonych do Internetu, w których zainstalowane jest specjalne oprogramowanie umożliwiające odbiór serwisów HbbTV.

Kto nie ma takich możliwości technicznych po prostu wchodzi na sport.tvp.pl, klika w zakładkę transmisje i znajduje nasz mecz Ekstraligi Rugby. To proste.

NIE dla Rugby XV i TAK dla Rugby 7 Reprezentacja Polski i Ekstraliga Rugby do 2024 roku w TVP Sport
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 3 15
 02 RC Lechia Gdańsk 4 15
 03 Up Fitness Skra Warszawa 4 13
 04 Edach Budowlani Lublin 4 12
 05 Master Pharm Łódź 2 10
 06 RC Orkan Sochaczew 4 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 4 9
 08 RC Arka Gdynia 4 7
 09 Awenta Pogoń Siedlce 4 2
 10 KS Posnania Poznań 3 0