POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Ekstraliga debiutuje w TVP Sport19.03.2021


W najbliższą niedzielę, 21 marca br. Ekstraliga Rugby wraca do telewizji, w rundzie wiosennej najciekawsze mecze ligowe będzie można zobaczyć w TVP Sport. Polski Związek Rugby podpisał z publicznym nadawcą trzyletnią umowę w tej sprawie. W ramach tej umowy z każdej kolejki Ekstraligi co najmniej jeden mecz trafi do TVP Sport. Można go będzie oglądać przez platformę hybrydową HbbTV oraz na stronie internetowej TVP Sport i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
 
Pierwszym meczem, który zobaczymy w TVP Sport będzie spotkanie RC Orkan Sochaczew z RzKS Juvenia Kraków, transmisja rozpocznie się o godz. 12.40, a pierwszy gwizdem zabrzmi o godz. 12.50. Ta nietypowa godzina rozpoczęcia meczu podkreśla jubileusz 50-lecia Orkana Sochaczew, który powstał w 1971 roku. Tym meczem rozpoczyna jubileuszowe obchody.
 
Jak zobaczyć mecz w telewizji? Trzeba mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną i podłączony do internetu oraz mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV.
Wówczas należy włączyć TVP Sport i czerwonym klawiszem na pilocie uzyskać dostęp do dodatkowych transmisji. Właśnie tam, w każdej kolejce będzie na Was czekać Ekstraliga Rugby! Transmisje będą oczywiście w jakości telewizyjnej z komentarzem, grafikami, powtórkami.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi przez szerokopasmowy Internet. HbbTV można odbierać na telewizorach oraz STB podłączonych do Internetu, w których zainstalowane jest specjalne oprogramowanie umożliwiające odbiór serwisów HbbTV.

Kto nie ma takich możliwości technicznych po prostu wchodzi na sport.tvp.pl, klika w zakładkę transmisje i znajduje nasz mecz Ekstraligi Rugby. To proste.

NIE dla Rugby XV i TAK dla Rugby 7 Reprezentacja Polski i Ekstraliga Rugby do 2024 roku w TVP Sport
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 17 72
 02 Master Pharm Łódź 17 68
 03 OKS Skra Warszawa 17 59
 04 RC Orkan Sochaczew 17 46
 05 Awenta Pogoń Siedlce 17 43
 06 RC Lechia Gdańsk 17 41
 07 Edach Budowlani Lublin 17 36
 08 RC Arka Gdynia 17 25
 09 RzKS Juvenia Kraków 17 24
 10 RK Sparta Jarocin 17 8