POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Olsztyn: Mecz Charytatywny Rugby18.12.2018

 
Jak co roku w Olsztynie miejscowy Rugby Team zorganizował „Mecz Charytatywny Rugby” na rzecz onkodzieci z Oddziału Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W tym roku celem akcji było zebranie środków na dofinansowanie zakupu skanera naczyniowego dla ww szpitala. 
 
Mecz rozegrano w sobotę, 15 grudnia br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie. W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy i zawodniczki seniorzy, młodzież oraz dzieci z klubów: Rugby Team Olsztyn, Rugby Girls Olsztyn, All Camo Rugby Team Giżycko, Rugby Team Purda, Rugby Team Stawiguda, Akademia Rugby Team Olsztyn, a także rugbiści z Kaliningradu. Gościnnie wspierali rugbistów bokserzy Pirs Olsztyn. Pełnoletni zawodnicy i zawodniczki zagrali w klasyczne rugby z kontaktem zaś młodzież wyjątkowo mecz Rugby Tag w piętnastkach. 
 
Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby podczas wydarzenia wyróżnił najbardziej zaangażowanych trenerów oraz zasilił kluby piłkami, sprzętem treningowym oraz strojami meczowymi. 
 
Po turnieju w pubie „Stara Fabryka” odbyła się licytacja przedmiotów pozyskanych od darczyńców. Akcja charytatywna zakończyła się zebraniem ponad 10 tysięcy złotych. Rugby Team Olsztyn będzie miał wyjątkową pamiątkę z aukcji, zawodnicy wspólnie wylicytowali skórzaną piłkę do rugby z początku lat 70, która była jedną z pierwszych piłek w Olsztynie. Będzie ona stanowiła symboliczny "kamień węgielny" pod budowę silnego ośrodka rugby na Warmii i Mazurach.
 
Organizatorami akcji byli Rugby Team Olsztyn i UKSW Pirs oraz Fundacja Cancer Fighters, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby.
 
Henryk Pach
 
Zdjęcia: Olsztyn.com.pl i Rugby Team Olsztyn
 
Europejska Liga Mistrzów - III-IV runda Gdańska Gala Sportu: Rugbistka i rugbiści wśród laureatów
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0