POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zaproszenie na IX Festiwal w Piotrowicach09.03.2019

 
Jim Parton, organizator i gospodarz imprezy, podał datę tegorocznej dziewiątej edycji turnieju „Piotrowice Nyskie International Rugby Festival”, odbędzie się on w dniach 12-14 lipca.
 
Pierwszy turniej odbył się w 2011 roku i od razu okazał się wyjątkowym wydarzeniem. Rok później organizatorzy cieszyli się już z międzynarodowej nagrody za najlepszą imprezę rugby, wygrywając m.in. z imprezami cyklu World Sevens Series. Dlaczego? Bo panuje tam niezwykła atmosfera. To powrót do amatorskiego rugby z jego początków istnienia, kiedy liczyła się radość rywalizacji, zawiązywanie przyjaźni, budowanie więzi i wspólne spędzanie czasu. To oczywiście sportowe zawody, ale nie trzeba mieć drużyny, żeby w nim zagrać. Wystarczy przywieźć ze sobą buty i dołączyć do jednej z ekip.
 
W turnieju rywalizują zarówno zespoły męskie, jak i kobiece, rozgrywane są spotkania w Rugby 7 i przynajmniej jedno w Rugby XV. Zamek w Piotrowicach gościł już zawodniczki i zawodników z ponad trzydziestu krajów od Japonii po Chile. 
Tegoroczny program wygląda następująco. W piątek od godz. 13.00 wszyscy zjeżdżają na zamek, poznają się i integrują. W sobotę trwa turniej zakończony Wielką Imprezą (w tym roku lokalne browary rzemieślnicze). W niedzielę zapowiadany jest dzień pływania, a zakończenie na godz. 16.00. Oczywiście można przyjechać wcześniej i zostać trochę dłużej! Organizatorzy przywitają Was z otwartymi ramionami.
 
Szczegóły na stronie imprezy [kliknij]

MPK7: Kalendarz wiosna 2019 - Aktualizacja RET: Powołania na Polska v Szwajcaria
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1