POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zaproszenie do Piotrowic Nyskich08.07.2019

 
W nadchodzący weekend 12-14 lipca br., w Piotrowicach Nyskich odbędzie się Święto Rugby! Po raz IX Jim Parton zaprasza wszystkich twardzieli na „Piotrowice Nyskie International Rugby Festival”.
 
Jeżeli czujecie w sobie krew "barbarzyńcy", lubicie ostrą rywalizację, dobrą zabawę przyjedźcie do Piotrowic. Przybywajcie koleją, autobusami, samochodami, na Harleyach czy nawet piechotą.
 
Tegoroczny program wygląda następująco. W piątek od godz. 13.00 wszyscy zjeżdżają na zamek, poznają się i integrują. W sobotę trwa turniej zakończony Wielką Imprezą (w tym roku lokalne browary rzemieślnicze). A na niedzielę jeśli dopisze pogoda Jim zaplanował dzikie pływanie. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 16.00.
 
W turnieju rywalizują zarówno zespoły męskie, jak i kobiece, rozgrywane są spotkania w Rugby 7 i przynajmniej jedno w Rugby XV. Mecze rozgrywane są jak zwykle w szczerym polu i jest to powrót do korzeni tej gry. To powrót do amatorskiego rugby z jego początków istnienia, kiedy liczyła się radość rywalizacji, zawiązywanie przyjaźni, budowanie więzi i wspólne spędzanie czasu. To oczywiście sportowe zawody, ale nie trzeba mieć drużyny, żeby w niej zagrać. Wystarczy przywieźć ze sobą buty i dołączyć do jednej z ekip. Przez cały nadchodzący weekend Pałac w Piotrowicach niech będzie naszym domem.
 
Macie dużo wolnego czasu? Wpadnijcie do Piotrowic dzień lub dwa wcześniej by pomóc Jimiemu w przygotowaniu. Bądźmy razem przez te parę dni! W razie pytań proszę o maila do mlatawski@gmail.com
 
Mateusz Latawski
 
Zaproszenie na Ukiel Rugby Beach Zaproszenie na Sopot Beach Rugby
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1