POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

World Rugby Sevens Series 2021/202214.10.2021


Rozgrywki HSBC World Rugby Sevens Series w sezonie 2021/2022 obejmą siedem turniejów kobiecych i dziesięć męskich, aż sześć z nich będzie wspólnych dla kobiet i mężczyzn. Zagra 11 drużyn kobiecych i 16 męskich, dodatkowo w każdym turnieju zagrają zaproszone zespoły. Pojawiły się nowe miasta gospodarzy, Malaga i Sevilla w Hiszpanii oraz Tuluza we Francji, dwie pierwsze zastąpią Sydney w Australii i Hamilton w Nowej Zelandii, które ze względu na Covid-19 nie będą gościć uczestników turnieju w tym sezonie. 
 
Rozgrywki kobiet
Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie : 26-27 listopada 2021
Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie : 03-04 grudnia 2021
Malaga, Hiszpania : 21-23 stycznia 2022
Sevilla, Hiszpania : 28-30 stycznia 2022
Hong Kong, Chiny : 01-03 kwietnia 2022  
Langford, Kanada : 30 kwietnia-01 maja 2022  
Tuluza, Francja : 20-22 maja 2022
W kobiecym turnieju zagrają: Anglia, Australia, Brazylia, Fiji, Francja, Hiszpania, Irlandia, Kanada, Nowa Zelandia, Rosja i USA.
 
Rozgrywki mężczyzn
Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie : 26-27 listopada 2021
Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie : 03-04 grudnia 2021
Malaga, Hiszpania : 21-23 stycznia 2022
Sevilla, Hiszpania : 28-30 stycznia 2022
Vancouver, Kanada : 26-27 lutego 2022  
Los Angeles, USA : 05-06 marca 2022  
Hong Kong, Chiny : 01-03 kwietnia 2022  
Singapur : 09-10 kwietnia 2022  
Tuluza, Francja : 20-22 maja 2022
Londyn, Anglia: 28-29 maja 2022  
W męskim turnieju zagrają: Argentyna, Australia, Kanada, Anglia, Fiji, Francja, Hiszpania, Irlandia, Japonia, Kenia, Nowa Zelandia, Południowa Afryka, Samoa, Szkocja, USA i Walia.
 
Oświadczenie ws meczu Ukraina v Polska Ukraina v Polska: Przeżyjmy to jeszcze raz!
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 5 25
 02 RC Lechia Gdańsk 6 25
 03 Up Fitness Skra Warszawa 6 22
 04 Edach Budowlani Lublin 6 22
 05 RC Orkan Sochaczew 6 20
 06 Master Pharm Łódź 4 10
 07 RC Arka Gdynia 6 9
 08 RzKS Juvenia Kraków 6 9
 09 Awenta Pogoń Siedlce 6 2
 10 KS Posnania Poznań 5 0